کد خبر : 36335
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
185 بازدید بازدید

برگردان: زهرا علی اکبری؛

MOOC؛ تمرکز بر مسیر اصلی آموزش ابتدایی کودک (پیش دبستانی) در برنامه ریزی آموزشی

MOOC؛ تمرکز بر مسیر اصلی آموزش ابتدایی کودک (پیش دبستانی) در برنامه ریزی آموزشی

  MOOC؛تمرکز بر مسیر اصلی آموزش ابتدایی کودک (پیش دبستانی) در برنامه ریزی آموزشی سوزان گرانت لوئیس، مدیربخشIIEPیونسکو برگردان: زهرا علی اکبری در سراسر جهان، حداقل ۱۷۵ میلیون کودک در دوره پیش دبستانی ثبت نام نکرده اند. MOOC  برنامه جدیدی است که  برای کمک به کشورها در جهت دادن به بهترین حالت در زندگی بچه

 

MOOC؛تمرکز بر مسیر اصلی آموزش ابتدایی کودک (پیش دبستانی) در برنامه ریزی آموزشی
سوزان گرانت لوئیس، مدیربخشIIEPیونسکو

برگردان: زهرا علی اکبری

در سراسر جهان، حداقل ۱۷۵ میلیون کودک در دوره پیش دبستانی ثبت نام نکرده اند. MOOC  برنامه جدیدی است که  برای کمک به کشورها در جهت دادن به بهترین حالت در زندگی بچه ها راه اندازی شده است.

از ماه ژوئن، متخصصین وزارتخانه های آموزش و پرورش و دیگر همکاران می توانند برای یک دوره جدید باز (Massive Open Online Course) (MOOC)  با محتوای برنامه های آموزش ابتدایی کودک (ECE) در برنامه ریزی آموزش و پرورش ثبتنام کنند.  ثبت نام از ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ آغاز و تا پنج هفته ادامه خواهد داشت.

همکاری سازمان یونیسف، یونسکو و مشارکت جهانی برای آموزش و پرورش با میزبانی در پردیس مجازی

IIEP-UNESCO است، MOOC برای حرفه ای شدن  کشورهایی طراحی می شود که می خواهند آموزش ابتدایی را بهبود بخشیده و نتایج آموزشی بهتر را بدست آورند. این دوره نشان می دهد که چگونه بخش فرعی ECE که یک جزء اصلی از برنامه ریزی  آموزش و پرورش است را تقویت کرد.

برای MOOC اینجا ثبت نام کنید(yon.ir/2E7GW)

کارشناسان ارشد ECE شرکت کنندگان را به مفاهیم اساسی و ابزارهای برنامه ریزی کلیدی و فرآیندهای مورد نیاز برای ادغام سیاست های پیشگیرانه در برنامه های بخش آموزش کشور معرفی خواهند کرد. شرکت کنندگان همچنین یاد خواهند گرفت که چگونه وضعیت کنونی ECE در کشورشان را تجزیه و تحلیل کنند، چگونه باید سیاست و برنامه های ECE، چگونگی هزینه و تأمین مالی آنها، و همچنین نحوه حمایت از اجرای آنها در یک برنامه آموزشی را یاد بگیرند.

مزایای توسعه آموزش در  دوران کودکی به طور گسترده ای تصدیق و اذعان شده و برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار اهمیت دارند. با این حال، حدود ۱۷۵ میلیون کودک در دوره پیش دبستانی ثبت نام نکرده اند. برای اطمینان از دسترسی به ECE برای همه کودکان، دولت ها باید برنامه های کیفیت ECE را به عنوان بخشی از برنامه های بخش آموزش کشور خود برنامه ریزی و اجرا کنند.

MOOC که با زبان انگلیسی برگزار می شود، انجمن جهانی آموزش را در زمینه فعالیت هایی که شرکت کنندگان و مدرسان می توانند با یکدیگر درگیر شوند و بهترین شیوه های تقویت ECE را به اشتراک بگذارند، تقویت می کند.

آیا شما در CIES هستید؟

IIEP در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۹ در  ۶۳امین کنفرانس سالانه CIES در سانفرانسیسکو (۱۴-۱۸ آوریل ۲۰۱۹) شرکت می کند. اگر در این کنفرانس حضور دارید، لطفا به پانل خود بروید و بیشتر درباره آینده MOOC یاد بگیرید.

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب