کد خبر : 35922
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
246 بازدید بازدید

برگردان: زهرا علی اکبری ؛

موسیقی برای مطالعه: ۱۰ نکته برای انتخاب بهترین موسیقی مطالعه

موسیقی برای مطالعه: ۱۰ نکته برای انتخاب بهترین موسیقی مطالعه

موسیقی برای مطالعه: ۱۰ نکته برای انتخاب بهترین موسیقی مطالعه برگردان: زهرا علی اکبری September 9, 2017, by Diego Santos اختصاصی تارنمای معلم ایرانی     نحوه انتخاب موسیقی برای مطالعه: ۱۰ نکته   {در یادداشتی با عنوان “چگونه ریاضی را مطالعه کنیم؟” اشاره ای به کاربرد موسیقی در زمان مطالعه داشتم. در ادامه به

موسیقی برای مطالعه: ۱۰ نکته برای انتخاب بهترین موسیقی مطالعه

برگردان: زهرا علی اکبری

September 9, 2017, by Diego Santos

اختصاصی تارنمای معلم ایرانی

 

 

نحوه انتخاب موسیقی برای مطالعه: ۱۰ نکته

 

{در یادداشتی با عنوان “چگونه ریاضی را مطالعه کنیم؟” اشاره ای به کاربرد موسیقی در زمان مطالعه داشتم. در ادامه به ۱۰نکته مفید برای انتخاب موسیقی مناسبِ زمان مطالعه اشاره خواهد شد .البته گوش دادن به موسیقی برای برخی موثر و برای افراد دیگر تاثیری ندارد،  این بستگی به سلیقه هرکس و ارزیابی وی از تاثیر موسیقی برمطالعه دارد.}

موسیقی برای مطالعه – ۱۰ نکته برای انتخاب بهترین موسیقی برای بهتر  مطالعه  کردن گفته شده است  و البته  لازم است که در زمان مطالعه یک محیط آرام و بدون حواس پرتی داشته باشیم. شاید این چنین محیطی  برای شما بخوبی کار کند .با این حال، برای برخی، مطالعه در محیط آرام می تواند  نتیجه ی معکوسی داشته باشد. این “محیط آرام” به همراه موسیقی می تواند شما را در نهایت از خستگی نجات دهد و به تسلیم نشدن در برابر خواب آلودگی  کمک کند! به همین دلیل اهمیت انتخاب موسیقی مناسب برای مطالعه نمیتواند دست کم گرفته شود.

اگر چه برخی از مطالعات می گویند که گوش دادن به موسیقی در حالی که شما در حال مطالعه  هستید اتفاق خوبی نیست، اما برخی دیگر معتقدند گوش دادن به موسیقی  برای بسیاری از افراد حیاتی است. آنها را آرام می کند و می تواند منجر به مطالعه پربارتری شود. موسیقی همچنین می تواند حوصله  شما را افزایش دهد و انگیزه  برای تحصیل و مطالعه را بیشتر کند. اما چالش واقعی این است که موسیقی مناسب  برای مطالعه انتخاب شود. اشتباه در انتخاب  موسیقی در هنگام مطالعه ممکن است منجر به برانگیختن شما از مطالعه و حواس پرتی تان شود. بنابراین امروز این یادداشت قصد دارد برخی نکات و ایده های لازم در مورد چگونگی انتخاب بهترین موسیقی در زمان مطالعه را به شما ارائه دهد.

 

۱۰ نکته: چگونه می توانید موسیقی خود را برای مطالعه انتخاب کنید

 

نکته  ۱ : موسیقی کلاسیک موسیقی  صلح آمیز و هماهنگ است و این نوع از موسیقییکی از بهترین گزینه ها برای گوش دادن به هنگام مطالعه است.

نکته  ۲ : بر طبق تحقیقات انجام گرفته شواهدی وجود دارد که موتزارت عملکرد ذهنی را بهبود می بخشد. محققان  آن را “اثر موتزارت” می نامند.

نکته ۳ : گوش دادن به موسیقی ابزار محیطی. این نوع موسیقی مدرن تر از موسیقی کلاسیک است و البته اثر مشابهی دارد. برای این مورد  موسیقی متن فیلم بسیار خوب است.

نکته ۴ : گوش دادن به صداهای طبیعت مانند باران، امواج دریا، جنگل ها یا حیوانات. در حالی که این دقیقا موسیقی نیست، اما آرامش است و شما احساس خواهید کرد که در دنیای دیگری هستید.

نکته ۵ : موسیقی برای مطالعه و اثر Mozart  ؛ شما در حال مطالعه هستید، نه در یک حالت جاروجنجال! به هنگام مطالعه با صدایی ملایم ومعتدل به موسیقی گوش کنید  و البته صدای پایین تر بهتر است. صدای بلندتر شما را منحرف می کند. هدف اصلی  این است که مطالعه کنید  و موسیقی  را در پس زمینه حفظ کنید.

نکته ۶ :یک لیست پخش با تمام آهنگ های مورد علاقه خود را پیش از زمان مطالعه انتخاب  کنید تا از جستجوی آهنگ جدید در هر ۵ دقیقه جلوگیری کنید. دقت به این نکته وقت را صرفه جویی خواهد کرد، وبه شما اجازه می دهد که مدت زمان مطالعه خود را در نظر داشته باشید و در حین مطالعه به سطح تمرکزتان کمک می کند.

نکته ۷: در هنگام مطالعه به موسیقی در رادیو یا پادکست گوش نکنید. گفت و گو و تبلیغات شما را منحرف خواهد کرد. شما باید کنترل کاملی بر روی انتخاب  بهترین موسیقی مطالعه داشته باشید.

نکته ۸ : لیست های پخش که ۴۰ تا ۵۰ دقیقه طول می کشدرا انتخاب کنید. هنگامی که لیست پخش به پایان می رسد، این به عنوان یک یادآوری عمل می کند که شمایک دوره کوتاه از مطالعه را انجام داده اید.

نکته ۹ : قبل از رفتن به رختخواب یا قبل از امتحان، به موسیقی گوش دهید.  به شما آرامش می بخشد و ذهن شما را در حالت درست قرار می دهد.

نکته ۱۰ :در حالی که انتخاب بهترین موسیقی برای مطالعه مهم است، شما باید از صرف ساعت برای انتخاب آهنگ ها اجتناب کنید. در پایان روز، مهم نیست که بهترین موسیقی جهان را انتخاب کنیم، اما مطالعه پربار شما مهم است.

امیدوارم این نکات برای مطالعه مفید باشد. شما اگر انتخاب موسیقی مناسب را درست انجام داده اید و صدای  موسیقی را به پس زمینه متمایل کنید و مطالعه خود را در مرکز قرار دهید، اقدام درستی انجام داده اید و مطالعه پربار خواهد بود. به محض این که موسیقی شروع به سایه افکندن بر روی   مطالعه شما میکند ، به تغییر و  انتخاب موسیقی دیگر نیاز دارید …

این نکات را دنبال کنید و انتخاب موسیقی مورد مطالعه خود را بهبود بخشید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب