کد خبر : 34559
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۴
117 بازدید بازدید

اطلاع‌رسانی در آموزش و پرورش پس از گذشت ۶ روز از ادغام مرکز روابط‌عمومی

اطلاع‌رسانی در آموزش و پرورش پس از گذشت ۶ روز از ادغام مرکز روابط‌عمومی

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، روز چهارشنبه گذشته خبر ادغام مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش و دفتر وزارتی و انتصاب «قائم‌مقام وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی» در خبرگزاری وابسته به آموزش و پرورش منتشر شد. همزمان با این اتفاق، سایت وزارت آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، روز چهارشنبه گذشته خبر ادغام مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش و دفتر وزارتی و انتصاب «قائم‌مقام وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی» در خبرگزاری وابسته به آموزش و پرورش منتشر شد.

همزمان با این اتفاق، سایت وزارت آموزش و پرورش هم از دسترس خارج شد؛ از روز شنبه هم که سایت در دسترس قرار گرفت، هیچ خبری مبنی بر انتصاب و ادغام منتشر نکرد حتی سایت این وزارتخانه به‌روز هم نشد تا اینکه در نهایت از دیروز چند خبر روی پورتال قرار گرفت و جالب اینکه نام «مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی» به «مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی» تغییر کرد.

ساعت ۱۷ دیروز، پورتال آموزش و پرورش خبر ادغام را اطلاع‌رسانی کرد و سرپرست مرکز جدید هم در این خصوص توضیحاتی را ارائه داد؛ در خبر ادغام و انتصاب آمده است: «با ادغام دفتر وزارتی و مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی، یک واحد سازمانی جدید با عنوان مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی تشکیل شد و با صدور حکمی توسط وزیر آموزش‌ و پرورش، امیرعلی نعمت‌الهی به سمت «قائم‌مقام وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی» وزارت آموزش‌ و پرورش منصوب شد».

در خبر دیگری هم امیر نعمت‌الهی با اشاره به اینکه تحول در ساختار از اهداف و برنامه‌های وزیر آموزش‌ و پرورش بوده است، اظهار کرد: تحولات و تغییرات اخیر در ساختار اداری آموزش‌ و پرورش از ماه‌ها قبل در جلسات کارشناسی مختلف با موضع تغییر چارت و ساختار اداری مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و به سازمان امور اداری و استخدامی که طبق قانون اساسی مرجع تخصصی تغییر ساختار درون دولت است، منعکس‌ شده است.

وی افزود: پس از جلسات متعدد تصمیم بر این شد که ساختار آموزش‌ و پرورش در چند حوزه تغییر کند و اولین تغییر به دلیل هم‌پوشانی برنامه‌ها و فعالیت‌ها در حوزه روابط عمومی و دفتر وزارتی، رخ داد تا چابک سازی، پویایی، تحرک، هم‌افزایی و بهره‌وری بیشتری انجام گیرد.

قائم‌مقام وزیر و سرپرست دفتر ارتباطات، هماهنگی و حوزه وزارتی، خاطرنشان کرد: از دو هفته گذشته پس از جلسات متعدد کارشناسی با حضور صاحب‌نظران به این نتیجه رسیده شد که تغییر ساختار در شرایط فعلی برای نظام تعلیم و تربیت مؤثر است و وزیر آموزش‌ و پرورش پس از مشورت با مشاوران و معاونان حوزه‌های مربوط و استفاده از نظرات کارشناسان این موضوع در خارج از وزارتخانه، نهایتاً تصمیم بر این شد مرکز جدیدی به نام  مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی تشکیل شود.

نعمت‌الهی بابیان اینکه بقیه تغییرات ساختاری طی فرایندی به‌زودی انجام می‌گیرد، گفت: علاوه بر تغییرات ساختاری در برخی از جایگاه‌ها و پست‌ها تصمیماتی گرفته خواهد شد و افرادی برای حوزه‌های مختلف معرفی خواهند شد.

وی در ادامه اضافه کرد: ضمن تشکر و همراهی و تدبیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‌ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی، روسای کمیسیون تخصصی و بالأخص رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، به دلیل کارهای فراوان در حوزه قائم‌مقامی و تصدی مرکز جدیدالتأسیس ارتباطات و هماهنگی و حوزه وزارتی مقرر شد به‌زودی معاون جدید حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش‌ و پرورش توسط وزیر انتخاب و منصوب شود.

سرپرست دفتر ارتباطات، هماهنگی و حوزه وزارتی با اشاره به اینکه مرتضی نظری و شاپور محمدزاده از همکاران خوب و پرتلاش حوزه ستادی بودند که وزیر آموزش‌ و پرورش در جایگاه‌های تخصصی و مؤثر از حضور آنان استفاده خواهد کرد، اظهار کرد: در رابطه با تغییر ساختار اداری مطمئناً استفاده از ظرفیت‌های عظیم نظام تعلیم و تربیت در دستور کار وزارتخانه قرار دارد و پویایی و بهره‌وری و انسجام در فعالیت‌ها اقتضا می‌کند که متخصصین درونی و بیرونی وزارتخانه همگی دست‌به‌دست هم دهیم تا بتوانیم هرچه زودتر سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش را اجرایی کنیم.

 وی در ادامه با اشاره به مشکلات فنی پورتال اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: متأسفانه مشکلات پیش‌آمده هم‌زمان با تعطیلات آخر هفته و تغییرات و تحولات ساختاری بود و برای زمان اندکی امکان استفاده از پورتال میسر نبود که البته اطلاع‌رسانی‌های لازم از طریق خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری، نشست‌ها و جلسات انجام شد.

قائم‌مقام وزیر تأکید کرد: به مردم شریف ایران و به‌ویژه دلسوزان و مؤثرین نظام تعلیم و تربیت این اطمینان را می‌دهیم که از این به بعد با شفافیت بیشتر و رعایت صداقت، تحولات و تغییرات جدیدی در ساختار اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای و انتشار اخبار آموزش‌وپرورش به عمل بیاوریم که ادغام دفتر وزارتی و مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی در راستای این برنامه‌ها بوده است که می‌تواند در فراهم آوردن امکان خدمت بیشتر در اطلاع‌رسانی متمایز و مؤثر باشد.

نعمت الهی با اشاره به فیلم منتشرشده در فضای مجازی در مدرسه‌ای در بوشهر، گفت: به والدین دانش‌آموزان اطمینان می‌دهم که فرزندان آنان امانتی در دستان همکاران ما در سراسر کشور هستند و مطمئناً با متخلفین و مقصرین برخوردهای قاطع و مؤثر اداری و انتظامی صورت خواهد گرفت، همان‌طور که در موارد مشابه اقدام شده است و حرمت دانش‌آموزان و البته تکریم معلمان و مدیران همواره مدنظر مسؤولین آموزش‌ و پرورش است.

***

چند نکته در جواب به سخنان سرپرست دفتر ارتباطات، هماهنگی و حوزه وزارتی باید گفت و اول اینکه، اگر فرض را بر این بگذاریم که پورتال آموزش و پرورش به دلیل مشکلات فنی از دسترس خارج شده بود، چرا اطلاع‌رسانی از طریق شبکه‌های مجازی که به طور رسمی توسط مرکز اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش ایجاد شده بود، انجام نشد.

دوم اینکه چرا از روز شنبه که مشکل فنی حل شده بود، هیچ خبری روی پورتال قرار نگرفت و سوم اینکه چرا از امروز که خبرهای جدید روی پورتال بارگذاری شده است، به جای توضیح به مخاطبان، از نام جدید مرکز در ابتدای خبرها استفاده شد؟

چهارم اینکه عنوان شده است که اطلاع‌رسانی‌های لازم از طریق خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری، نشست‌ها و جلسات انجام شده است؛ سرپرست دفتر ارتباطات، هماهنگی و حوزه وزارتی اعلام کند منظور کدام خبرگزاری‌ها، سایت‌ها، نشست‌ها و جلسات بوده است؟

در شرایطی که وزارت آموزش و پرورش یکی از وزارتخانه‌های با تعداد بالای برنامه خبری است و خبرنگاران ارتباط مستمر و گسترده‌ای با این وزارتخانه دارند، چرا در این تغییر و تحول، هیچ اطلاع‌رسانی از طریق همان کانال‌های رسمی و تماس‌ها و پیامک، صورت نگرفته است و چرا گزینشی، آن هم بدون اعلام منبع موثق، خبری منتشر شده است.

آیا این سیاست جدید وزارت آموزش و پرورش است که مواضع خود را به جای اطلاع‌رسانی مستقیم، از طریق مطالب بدون منبع در برخی رسانه‌ها به طور گزینشی منتشر کند و نام آن را اطلاع رسانی لازم اعلام کند؟!

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب