کد خبر : 33423
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲
2,385 بازدید بازدید

تغییر رسته افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر از خدماتی به آموزشی به کجا رسید؟

تغییر رسته افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر از خدماتی به آموزشی به کجا رسید؟
شش ماده از مواد طرح تنظیم مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد که در یکی از مواد، وزارت آموزش و پرورش مکلف است نسبت به تغییر رسته افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر از خدماتی به آموزشی اقدام کند.؛

شش ماده از مواد طرح تنظیم مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد.

به گزارش معلم ایرانی، مواردی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوباره به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع داده‌اند به شرح زیر است:

«ماده ۲ـ وزارت آموزش و پرورش مکلف است بخش مازاد املاک واقع در بر خیابان‌ها و مناطق تجاری و همچنین املاک مازاد خود را با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی به صورت طرح‌های تجاری و خدماتی، رآساً و یا با مشارکت بخش‌های خصوصی و تعاوتی احداث و نسبت به واگذاری یا اجاره آنها اقدام کند.

همچنین واحدهای آموزشی می‌توانند در ساعات خارج از فعالیت‌های مختلف آموزشگاه، نسبت به اجاره فضای آموزشی خود به منظور فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی بخش‌های خصوصی، تعاونی و دولتی اقدام کنند. فعالیت‌های مذکور باید به تأیید منطقه یا ناحیه مربوط برسد.

تبصره ۱ـ تغییر کاربری‌های موضوع این بند با تشخیص اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان‌ها بوده و نیاز به مجوز کمیسیون ماده ۵ قانون شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ندارد و از پرداخت هرگونه عوارض اعم از عوارض شهرداری مانند صدور پروانه، پذیره، نوسازی و تغییر کاربری معاف است.

تبصره ۲ـ مدت اجاره با تشخیص منطقه یا ناحیه آموزش و پرورش مربوطه حداکثر تا مدت ده سال تعیین می شود.

تبصره۳ـ منابع حاصله از اجرای بند (۲) به حساب درآمد اختصاص استانی نزد خزانه داری کل کشور واریز و به شرح زیر هزینه می شود:

سی درصد (۳۰%) در اختیار واحد مربوط (حسب مورد)، بیست درصد (۲۰%) در اختیار اداره آموزش و پرورش ناحیه یا منطقه مربوط، سی درصد ۳۰% در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان، پنج درصد به تشخیص وزارت آموزش و پرورش جهت اختصاص به توسعه و تجهیز (کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انجمن اولیاء و مربیان و سایر سازمانهای تابعه آموزش و پرورش) و باقی مانده در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می گیرد تا برای ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش و توسعه عدالت آموزشی هزینه شود.

ماده ۳ـ مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان می تواند با هماهنگی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بر اساس ضوابط و قوانین و با استفاده از منابع و امکانات صندوق نسبت به تاسیس بانک فرهنگیان اقدام کند تا با اولویت پرداخت تسهیلات به فرهنگیان فعالیت نماید.

ماده ۴ – در اجرای ماده (۷۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مصوب ۱۳۹۳.۱۲.۴ وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی موظفند منابع موضوع ماده مذکور را به صورت سه ماهه از موسسات و بنگاه های اقتصادی مربوط وصول کنند و پس از واریز به خزانه برابر موافقتنامه های مربوط در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهند.

ماده ۵ – تبصره ذیل ماده (۱۸) قانون الحاق چهار تبصره به ماده (۱۸) قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش مصوب ۱۳۷۹.۲.۲۱ ابقا و تبصره های ذیل ماده (۵) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب ۱۳۸۷.۲.۲۵ لغو می شود. همچنین واژه “تا” از ابتدای بند (۳) ماده (۱۳) قانون شوراهای آموزش و پرورش مصوب ۱۳۷۲/۱۰/۲۶ حذف می شود.

ماده ۶– در روستاها و مناطقی که امکان ارائه خدمات آموزشی وجود ندارد وزارت آموزش و پرورش مکلف است وسیله ایاف و ذهاب را تا نزدیک ترین محل آموزشی مربوطه به صورت رایگان تامین کند.

ماده ۷ – وزارت آموزش و پرورش مکلف است نسبت به تغییر رسته افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر از خدماتی به آموزشی اقدام کند.»

 

منبع: پانا

اخبار فرهنگیان اخبار آموزش و پرورش

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 5 در انتظار بررسی : 4 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس یکشنبه , ۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۴

باسلام بنده مدت ده سال دراموزس وپرورش به عنوان خدمتگذارمشغول خدمت هستم هماکنون دارای مدرک لیسانس علوم تربیتی میباشم که مدت سه سال است متقاضی تبدیل وضعیت به اموزشی میباشم که هنوزهیچ اقدامی صورت نگرفته است ازمسولین خواهشمندم رسیدگی نمایند ازهمکاری همه شماممنونم باتشکر

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب