کد خبر : 32478
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳
97 بازدید بازدید

حادثه اخیر اردوی دانش‌آموزان به دلیل عدم رعایت قوانین آموزش‌وپرورش نبود

حادثه اخیر اردوی دانش‌آموزان به دلیل عدم رعایت قوانین آموزش‌وپرورش نبود

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: حادثه اخیر در اردوی دانش‌آموزی به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات آموزش و پرورش نیست و لغزندگی جاده به دلیل بدی آب و هوا باعث وقوع این حادثه و جان باختن دو دانش آموز شد.   به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا کاظمی امروز

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: حادثه اخیر در اردوی دانش‌آموزی به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات آموزش و پرورش نیست و لغزندگی جاده به دلیل بدی آب و هوا باعث وقوع این حادثه و جان باختن دو دانش آموز شد.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا کاظمی امروز در نشست خبری با رسانه ها اظهار کرد: اولین دوره مجلس دانش‌آموزی از سال ۸۰ آغاز شد که یکی از بهترین بسترها برای تأمین دموکراسی میان دانش‌آموزان است.

وی افزود: ۱۵۰ نماینده دختر و پسر به نسبت مساوی از دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم در مجلس دانش‌آموزی حضور دارند که ۱۴۲ نماینده از استانها، ۴ نماینده از اقلیت‌های دینی، دو نماینده از مدارس ایرانی خارج از کشور و دو نماینده از میان دانش آموزان با نیازهای ویژه هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: مجلس دانش آموزی ۵ کمیسیون فرهنگی و هنری، علمی و آموزشی، اجتماعی و تربیتی، ورزشی و سلامت و ارتباطات و فناوری را دارد که مسائل و مشکلات آموزش و پرورش را رصد و طرحها و لوایح مورد نیاز دانش آموزان را تدوین می‌کند.

کاظمی اضافه کرد: در مجلس دانش آموزی برخی اهداف به صورت مستقیم دنبال می‌شود و البته کارکردهای غیرمستقیم هم برای دانش آموزان کشور دارد. وظیفه اصلی آن تربیت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان با فراهم ساختن زمینه مشارکت آنها و تمرین دموکراسی در یک ساختار قانونی است تا فرصت حضور و اظهار نظر را داشته باشند. همچنین با یکی از سازمان‌های اجرایی کشور یعنی مجلس شورای اسلامی آشنا شوند.

وی اضافه کرد: ایجاد روحیه خودباوری و اعتماد به نفس، ترویج ارزش‌های انقلاب، مسئولیت‌پذیری، حساسیت به مسائل آموزش و پرورش، تمرین، گفت‌وگو و تعامل براساس منطق و عقلانیت، قدرت نقد مسائل، مهارت آموزی و کادرسازی برای تربیت مدیران کارآمد از مهم‌ترین کارکردهای مجلس دانش‌آموزی است.

کاظمی ادامه داد: امسال ۱۱ میلیون دانش‌آموز در فرآیند تمرین دموکراسی در شوراهای دانش‌آموزی شرکت می‌کنند و ۶۰۰ نفر عضو شوراهای مدارس می‌شوند که به شکل مستقیم می‌توانند در تحولات علمی،‌آموزشی، فرهنگی و تربیتی مدرسه اثرگذار باشند.

ورود دانش‌آموزان عضو شواری مدارس به مسائل آموزشی مدرسه

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: شوراهای مدرسه در فضای مدرسه و در امور مدرسه کار اجرایی انجام می‌دهند و علاوه بر آن وظیفه مشترکی را نیز برعهده دارند یعنی نماینده دانش آموزان در شورای مدرسه عضو است و نظرات آنها را منعکس می‌کند. امسال می‌خواهیم انجمن‌های شورای مدرسه را در حوزه‌های آموزشی و کف مدارس فعال کنیم.

کاظمی عنوان کرد: مجلس دانش آموزی می‌تواند زبان گویای دانش‌آموزان کشور باشد و مهمترین چالش ها را از زبان آنها را به اطلاع مدیران و تصمیم گیران آموزش و پرورش برساند در حقیقت این نهاد صنفی و مشورتی می‌تواند کمکهای مختلفی به آموزش و پرورش کند.

استرس زدایی از مدرسه و حقوق‌دانش‌آموزان دستاورد مجلس دانش‌آموزی

وی بیان کرد: استرس زدایی از مدارس، سند حقوق دانش آموزان، بررسی بحران هویت و کنکور، بحران ناشی از سوء رفتارهای پرخطر و عدالت آموزشی از جمله اسنادی است که در مجلس دانش آموزی در کنار تمام اختیاراتی که دارند تدوین شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش درباره تخلف در دوره هشتم مجلس دانش آموزی گفت: بنده در جریان این مسئله قرار نگرفته‌ام چون زمانی که به وزارتخانه آمدم دوره مجلس هشتم تمام شده بود و هیچ گزارشی نیز در این باره نداشتیم البته ممکن است برخی ادعای تخلف داشته باشند که به معنای وقوع تخلف نیست.

کاظمی افزود: به دنبال این هستیم دو اتفاق جدید در مجلس دانش آموزی رخ دهد، نخست مجمع نمایندگان ادوار مجلس دانش آموزی را برای اثربخشی دانش آموزان رصد می‌کنیم از سوی دیگر مجلس دانش آموزی را با مجلس شورای اسلامی مرتبط خواهیم کرد تا بتوانیم به عنوان بازوهای مشورتی کمیسیون های مجلس در انتقال دیدگاه‌های آموزش و پرورش مشارکت کنند.

حادثه اردویی اخیر به دلیل لغزندگی جاده بود

وی درباره حادثه رخ داده در اردوی اخیر دانش آموزان و فوت دو دانش آموز گفت: یکی از بهترین اقدامات برای ارتقای امنیت دانش آموزان راه اندازی مرکز کنترل سفرهای دانش آموزی بود که هم اکنون به صورت شبانه روزی رصد می‌شود. سال گذشته ۱۵ میلیون نفر دانش آموز به اردو بردیم و اتفاقاتی که رخ داد بسیار جزئی بود و آن را با سایر حوادثی که در سفرهای کشور رخ می‌دهد مقایسه کنید.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: حوادثی که در اردوی اخیر دانش آموزان رخ داد به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات آموزش و پرورش نیست و لغزندگی جاده به دلیل بدی آب و هوا باعث وقوع این حادثه و جان باختن دو دانش آموز شد اما تمام تلاشمان را می‌کنیم که حتی یک اتفاق هم نیفتد و امنیت اردوها به بهترین شکل تأمین شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب