یادداشتکدخبر : 23382


۲۹۰۰ مدرسه هیات امنایی در کشور فعالیت می‌کنندمعاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده آموزش و پرورش گفت: ۲ هزار و ۹۰۰ مدرسه هیات امنایی در کشور فعالیت می‌کنند.چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸ --
تعداد بازدید: 81 بازدید

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، مجتبی زینی‌وند در شورای هماهنگی موسسان مدارس غیر دولتی و مراکز آموزش از راه دور ایلام اظهار کرد: اکنون ۲ هزار و ۹۰۰ مدرسه هیات امنایی در کشور فعالیت می‌کنند که از نظر کمی رشد ۴۰ درصدی داشته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه باید کیفیت بخشی مدارس هیات امنایی در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: فلسفه اصلی تشکیل این مدارس جذب مشارکت‌های مردمی برای کیفی سازی روند آموزش به دانش‌آموزان است.

معاون وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: هنوز در این زمینه به نقطه مطلوب دست پیدا نکرده‌ایم و باید از نظر ارتقاء کیفیت آموزشی زمینه جلب رضایت دانش‌آموزان و والدین آنها فراهم شود.

زینی‌وند افزود: تنها مرجع صدور مجوز مراکز پیش دبستانی را شورای نظارت آموزش و پرورش است.

به گفته وی، مدارس دولتی حق راه‌اندازی مقطع پیش دبستانی را نداشته مگر اینکه توسط بخش غیر دولتی و با اجاره کردن کلاس فعالیت داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده آموزش و پرورش گفت: جذب مشارکت‌های مردمی برای کیفی‌سازی روند آموزش فلسفه اصلی تشکیل مدارس هیأت امنایی است.

 

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما