کد خبر : 27625
تاریخ انتشار : شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲:۱۳
604 بازدید بازدید

ضربات پنجه بوکس بر صورت معلم فیزیک

ضربات پنجه بوکس بر صورت معلم فیزیک
«شهروند» از جزییات ضرب‌وشتم معلم روستاي دهكده از شهرستان حميديه توسط پدر یک دانش‌آموز گزارش مي‌دهد ؛

 

صبح با سروصدای گله‌هایی که به صحرا می‌روند و زنانی که تنورهای‌شان را راه‌انداخته‌اند، شروع می‌شود. هیاهوی بچه‌هایی که در مسیر مدرسه به سروکله هم می‌کوبند، بلند است.
ساعت اول به فیزیک اختصاص دارد و «مرتضی جرفی» که دانشجوی پزشکی دانشگاه جندی‌شاهپور اهواز است، در روستای دهکده فیزیک درس می‌دهد. همه دانش‌آموزان سرجای‌شان نشسته‌اند. تخته‌سیاه از یکسری شکل و فرمول پر شده است. بعضی نکته‌برداری می‌کنند و بعضی دیگر چشم به تخته‌سیاه دوخته‌اند. صدای دَر توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. «مرتضی» در چارچوب در قرار می‌گیرد. دیر آمده و باید به دفتر مدرسه برود. «مرتضی» دلخور از ماجرا با اولیایش تماس می‌گیرد. چند دقیقه طول نمی‌کشد که کلاس درس حال‌وهوای خود را از دست می‌دهد. پدر «مرتضی» با پنجه بکس به همراه دو نفر در کلاس درس روبه‌روی معلم قرار می‌گیرد و مقابل چشم سایر دانش‌آموزان، معلم فیزیک را مورد ضرب‌وشتم قرار داده و از کلاس خارج می‌شود. معلم خونین‌ روی زمین افتاده و بچه‌ها شوکه‌ شده‌اند. دیگر خبری از «مرتضی» و پدرش نیست. «مرتضی جرفی» به بیمارستان منتقل می‌شود؛ بینی‌اش شکسته، فکش‌ آسیب‌ دیده است و توان صحبت ندارد و حالا پزشک معالج اصرار دارد «مرتضی جرفی» صحبت نکند. دکتر آزمایشات کامل‌‌تری برای روشن‌ترشدن وضعیت او تجویز کرده است. او به خانه انتقال یافته تا استراحت کند و طول درمانش را بگذراند. پدر «مرتضی» بازداشت و به دادگستری فرستاده شده و خود «مرتضی» دلواپس سرنوشت خود و پدرش است. این خلاصه ماجرایی است که در روز گذشته، با دست‌به‌دست شدن در شبکه‌های اجتماعی سروصدا به پا کرده و حتی به بالاترین سطوح وزارت آموزش و پرورش هم رسیده است.
دیروز مرتضی نظری، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش در ارتباطی تلفنی با معلم مضروب و یادکردن از این اتفاق به‌عنوان «رویدادی غیرقابل‌قبول» مراتب تأثر و تأسف بطحایی، وزیر آموزش‌وپرورش را به او ابلاغ کرده است. او در این تماس با انتقال پیام حمایت کامل وزارت آموزش‌وپرورش از این معلم، این رویداد را بشدت تقبیح کرده و گفته است که وزارت آموزش‌وپرورش در تمام مراحل درمانی، قضائی و حقوقی در کنار معلم خود خواهد بود. علاوه بر این عصر دیروز، وزیر آموزش‌وپرورش هم، دستوری معاون حقوقی و امور مجلس خود را مسئول پیگیری کامل این رویداد و احقاق حقوق معلم مضروب کرد.
از سوی دیگر یوسف نجفی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش می‌گوید: «با پیگیری‌های این وزارتخانه و همکاران استانی و منطقه و همکاری دادستان حمیدیه، پنجشنبه شب از محل اختفای این ضارب باخبر شده و صبح جمعه او را بازداشت کردند.»
این اتفاق درحالی افتاده است که درست در روز چهارشنبه، پنجم اردیبهشت‌ماه به دنبال تأخیر یکی از دانش‌آموزان روستای دهکده حمیدیه، معلم او را به دفتر راهنمایی می‌کند که پس از تماس با اولیای خود، پدر دانش‌آموز بدون هماهنگی به کلاس درس می‌رود و معلم را مورد ضرب‌وشتم قرار می‌دهد.

روایت مدیرکل آموزش‌وپرورش استان خوزستان در گفت‌وگو با «شهروند»:
دانش‌آموز به کلاس درس برمی‌گردد

شهروند| «مرتضی» دانش‌آموز ناآرامی است که شیطنتش سر کلاس این ماجرا را رقم زد. اگرچه این حادثه باشیطنت «مرتضی بیت‌سیاح» رقم خورد اما مقصر اصلی پدر اوست و نباید مشکلی برای دانش‌آموز ایجاد شود. حالا به گفته مدیرکل آموزش‌وپرورش استان خوزستان، «مرتضی» باید به جلسات مشاوره برود تا در آینده با حضور در کلاس درس دردسری برای خود و دیگران درست نکند.
ماجرای مدرسه روستای «دهکده» در شهرستان «حمیدیه» خوزستان چه بوده است؟
در کلاس درس فیزیک «مرتضی» شروع به شیطنت می‌کند که معلم برای برخورد او را به دفتر مدرسه راهنمایی می‌کند و به ارایه سایر مطالب درسی می‌پردازد. «مرتضی» به جای مراجعه به دفتر مدرسه با والدینش تماس می‌گیرد و ماجرا را تعریف می‌کند و بعد از دقایقی پدر دانش‌آموز به همراه دو نفر دیگر خود را به مدرسه می‌رسانند و مستقیما به کلاس درس رفته و معلم را با پنجه بکس مورد ضرب‌وشتم قرار می‌دهند.
مورد انضباطی دانش‌آموز چه بوده است؟ آیا این بار اول بوده که «مرتضی» دچار بی‌نظمی می‌شده است؟
تأخیر در حضور در کلاس درس که معلم برای بهم نخوردن نظم کلاس او را به دفتر مدرسه راهنمایی می‌کند. «مرتضی بیت‌سیاح» اولین‌بار نبود که نظم کلاس را بهم‌ می‌زد و سابقه شیطنت را در کلاس‌ درس داشته است. درواقع دانش‌آموز ناآرامی است.
آیا ضاربان دستگیر شده‌اند؟
بله، ضاربان دستگیر شده‌اند. خود من با سردار عباس‌زاده ارتباط مستقیم داشتم. خوشبختانه به‌موقع وارد عمل شده‌ و در این مسأله ورود پیدا کردند و درحال حاضر ضاربان تحویل دادگستری داده شده‌اند.
چه سرنوشتی در انتظار «مرتضی بیت‌سیاح» است؟
ما مشکلی با دانش‌آموز نداریم و باید به مشاور معرفی شود تا اقدامات لازمی که مشاور صلاح می‌داند در ارتباط با ایشان انجام گیرد تا در نهایت به کلاس درس برگردد. دانش‌آموز با اولیایش تماس گرفته و این خطا از طرف اولیا بوده و نباید دانش‌آموز دچار مشکلی شود و ان‌شاءالله دانش‌آموز به کلاس درسش برمی‌گردد.

روایت «موسی سعیدی» مدیر مدرسه دهکده حمیدیه در گفت‌وگو با «شهروند»:
معلم فیزیک، قبل از این مرتضی را هل داده و دست او شکسته بود

شهروند|  ماجرای «مرتضی بیت‌سیاح» به مدت‌ها پیش برمی‌گردد. آنطور که موسی سعیدی، مدیر مدرسه در گفت‌وگو با «شهروند» می‌گوید، «مرتضی» دانش‌آموز ناآرامی است: «او قبلا از این سر کلاس شیطنت می‌کند و معلمش همان که حالا از پدر مرتضی کتک خورده و حال خوشی ندارد، او را هل می‌دهد و عاقبت دست مرتضی می‌شکند؛ البته «مرتضی جرفی» معلم او ‌سال اول تدریس‌اش بود و تجربه زیادی در کلاس‌داری نداشت. این اتفاق ١۵ فروردین امسال در مدرسه افتاد که به موجب آن اهالی در مدرسه تجمع کردند و با صحبت‌کردن توانستیم آنها را آرام کنیم. قرار بر این شد تا از طریق قانونی این مسأله را دنبال کنند؛ برای همین به اداره مراجعه و شکایتی تنظیم کردند و همان‌جا ماجرا ختم به خیر شد. گفته می‌شود مصالحه شده بود.» او ادامه می‌دهد: «البته ماجراهای این دانش‌آموز به اینجا ختم نمی‌شود و دوباره سر کلاس شیطنت‌هایش را از سر می‌گیرد برای همین معلم از او می‌خواهد کلاس را ترک کند و به دفتر مدرسه مراجعه کند. در دفتر مدرسه با والدینش تماس گرفتیم. اول عمویش مراجعه کرد و موضوع را توضیح دادیم و خواستیم با دادن تعهد به سر کلاس برگردد اما «مرتضی» از این فرصت استفاده می‌کند و با شیطنت به پدرش زنگ می‌زند و به او می گوید که معلم دوباره تنبیه‌ام کرده است. پدر هم با عصبانیت و حالت غیرعادی با چند نفر به مدرسه آمد. با همراهان پدر گلاویز شدیم و همین حین پدر «بیت‌سیاح» به همراه پسرش سر کلاس رفته و معلم را مورد ضرب‌وشتم قرار داده است. در وهله اول با ١١۵ تماس گرفتیم و به بیمارستان امام اهواز منتقل شد تا اقدامات اولیه برای درمان صورت بگیرد؛ البته پدر «مرتضی» متواری شده بود که با پیگیری نیروی انتظامی بازداشت شد.»

 

لیلا مهداد – شهروند

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب