کد خبر : 25688
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۴:۰۲
463 بازدید بازدید

فرصتی ناب برای آموزش سواد عاطفی در مدارس

فرصتی ناب برای آموزش سواد عاطفی در مدارس

فرهنگیان فرهیخته، روز مادر ،روز تجلی عشق و معرفت بسیار نزدیک است

اگرچه تعریف سنتی سواد ، توانایی خواندن و نوشتن است .ولی در دنیای مدرن امروز  خواندن و نوشتن تنها بخشی از تعریف سواد است و حتی با وضعیت جامعه امروز ایران باید اعلام کرد که داشتن مدارک دانشگاهی نیز دلیل باسوادی افراد نیست.یکی از مواردی که جامعه امروز ایران از آن رنج می برد ضعف سواد عاطفی افراد جامعه است. اکنون فرصتی ناب برای ما معلمان پیش آمده است که به عنوان یکی از متولیان امر آموزش ، تعاملی را با نهاد خانواده شکل دهیم تا به هدف تعیین شده برسیم. و ارزش هایی چون دوست داشتن و دوست داشته شدن،مهر و محبت ،علاقه و عاطفه ،همدردی و همراهی با نزدیکترین افراد زندگی را به دانش آموزان یاد دهیم.

فرهنگیان فرهیخته، روز مادر ،روز تجلی عشق و معرفت بسیار نزدیک است.

در اینجا از شما می خواهم که به بنده اجازه دهید از چهارچوب نوشتن رسمی خارج شوم و با نگاه آرمانی چنین روزی را در مدارس وصف کنم.

” در ابتدا اسپندی دود خواهد شد.دانه های اسپند بی صبرانه به بالا و پایین می پرند،گویی که عجله زیادی برای دیدن این عشق بازی دارند.مادران وارد می شوند.بچه ها هر یک مشغول انجام کاری هستند.عشق بازی رسماٌ شروع می شود.دانش آموزی دلنوشته ای را برداشته و در پیشگاه این ساحت مقدس شروع به خواندن می کند.با خواندن متن لبخندی بر لبان مادران نقش می بندد.و در آن میان چندین اشک شوق جاری می شود.صحنه ای بی نظیر رقم میخورد.و حال تصور کنید مادرانی که در بین دستانشان انار قرمز رنگی دارند.و با اشک شوق انار قرمز را جلا می دهند و مبدل به اناری سرخ می کنند.و خوب می دانیم که انار عاشق می کند.و این مادر است که قصد دارد با حیله پاک مادرانه عشقی پایدار و ابدی بین خود و فرزند بوجود آورد.انار سرخ را تحویل فرزند می دهد، فرزند باید آن را با تمام وجود ببوید و بوسه ای برپیشانی مادر زند.اینجا نقطه عطف ماجراست.بسم الله الرحمن الرحیم می گویند و در مقابل هم شروع می کنند به عشق بازی .عشقی از جنس خاطره ها.خاطره هایی از جنس کودکی.گویی شمعی در ذهن روشن شده است و فیلمی شروع به پخش می شود.بعد از پایان فیلم مادر انار را برای فرزند آبلمو می کند،فرزند شروع به مک زدن می کند.تمام وجودش شیرین می شود.حالا نوبت فرزند است. دست های مادر را می گیرد. گرما تمام وجودش را فرا می گیرد.شاخه گلی را آن هم از جنس قرمز متمایل به سرخ تقدیم میکند.تا با این تقدیم مهر تاییدی بر پایداری این عشق بزند و اعلام کند که مثل مرد پای عشقش خواهد ایستاد.و که چه انتخاب خوبی است از جانب فرزند.”

همکاران عزیزم بیایید این عشق بازی را تا حد توان اجرا کنیم تا:

-مرهم دردی باشد برای جامعه ای که از کمبود مهربانی زجر می کشد.

_مرهم دردی باشد برای جامعه ای که آبادکننده خانه ی سالمندان است.

-مرهم دردی باشد برای جامعه ای که جایگاه پدر و مادر در آن متزلزل شده است.

_مرهم دردی باشد برای…

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب