کد خبر : 23678
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
738 بازدید بازدید

ابهامات بودجه ۹۷ آموزش‌ و‌ پرورش

ابهامات بودجه ۹۷ آموزش‌ و‌ پرورش

لایحه بودجه در حقیقت پیش‌بینی درآمدها و هزینه‌های دولتبرای مدت یک سال است که برای بررسی‌های لازم و تصویب، تقدیم مجلس‌شوای‌اسلامی می‌شود. روال تصویب بودجه به این صورت است که مجلس معمولا با کمی چانه‌زنی با دولت،جابه‌جایی برخی ارقام و تعدیل چند طرح و پروژهتن به تصویب بودجه پیشنهادی دولتمی‌دهد. بنظر نمی‌رسد لایحه بودجه ۱۳۹۷

لایحه بودجه در حقیقت پیش‌بینی درآمدها و هزینه‌های دولتبرای مدت یک سال است که برای بررسی‌های لازم و تصویب، تقدیم مجلس‌شوای‌اسلامی می‌شود. روال تصویب بودجه به این صورت است که مجلس معمولا با کمی چانه‌زنی با دولت،جابه‌جایی برخی ارقام و تعدیل چند طرح و پروژهتن به تصویب بودجه پیشنهادی دولتمی‌دهد. بنظر نمی‌رسد لایحه بودجه ۱۳۹۷ کل کشور برای تصویب در مجلس نسبتاً همسو با دولت با مشکلات و چالش‌های جدی روبرو شود.

طبق لایحهارائه شده، در سال مالی ۱۳۹۷ در مجموع اعتباری معادل ۳۶ هزار میلیارد تومان برای وزارت آموزش‌وپرورشدرنظر گرفته شده که سهم آموزش‌و‌پرورش از کل بودجه کمتر از ۳ درصد تولید ناخالص داخلیکشور را تشکیل می‌دهد. از مجموع بودجه فوق ۹۸ درصدصرف هزینه‌هایجاری (پرداخت حقوق‌و‌مزایایکارکنان) می‌شود و ۲درصدباقیماندهبودجه برای هزینه‌کردن در سایر بخش‌ها (مسائلعمرانی،تربیتیوآموزشی) استفاده می‌شود.

علی‌رغم برخینکات مثبت در بودجه ۱۳۹۷آموزش‌و‌پرورش، به نظر می‌رسد بودجه سال آینده آموزش‌و‌پرورشهنوز دارای ابهاماتی است. به باور بسیاری از کارشناسان و فعالان حوزه آموزش‌و‌پرورش، دولت باید بودجهمناسب‌تریرابرایآموزش‌و‌پرورشدرنظرمی‌گرفت. افزایش ناکافی و نامتناسب بودجه آموزش‌و‌پرورش در سال‌های گذشته باعث شده است تا بزرگترین دستگاه اجرایی کشور هر سال از نظر اقتصادی ناتوان‌تر شده و با مشکلات بسیار جدی دست به گریبان باشد. کم‌توجهی در بودجه آموزش‌و‌پرورش به‌ وضوح در هر سال تکرار شده است و قربانی این بی‌توجهی‌ها، خانواده بزرگ فرهنگیان و ۱۳ میلیون دانش‌آموز خواهد بود.

روند تخصیص و پیش‌بینی بودجه در دولت بر مبنای ضریبی از بودجه مصوب سال قبل‌ دستگاه‌ها می‌باشد، اما ظاهراً برایوزارت آموزش‌وپرورش عملکرد بودجه ملاک عمل قرار نمی‌گیرد و از این رو مرتباً بر بار مشکلات این وزارتخانه در سال‌هایبعد اضافه می‌شود.مطالعه آمار‌ و ارقام نشان می‌دهد که آموزش‌و‌پرورش به عنوانبزرگترین و مهم‌ترین نهاد آموزشی و فرهنگی کشوراز کسری بودجه شدید رنج می‌برد و کسری بودجه آموزش‌و‌پرورش (حدود ۶۰۰۰میلیارد تومان) به دلیل انتقال کسری‌های بودجه سال‌های گذشته به سال‌های بعد، روندی تصاعدی را طی کرده است.

اگرچه معاون توسعه، مدیریت‌و‌پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش معتقد است «با توجه به بضاعت‌ها و توانایی‌های دولت، بودجه آموزش‌و‌پرورشمناسب است» اما نباید این نکته را فراموش کرد که در این سال‌ها،تیم مدیریتیآموزش‌و‌پرورشدر جذب بودجه و اعتبارات مناسب عملاً فاقد ابتکار عمل بوده و نتوانسته‌است با لابی‌گری و چانه‌زنی سهمی در افزایش بودجه آموزش‌و‌پرورش داشته باشد. به زعم نگارنده بخشی از کسری بودجه مزمنآموزش‌و‌پرورش به عدم تخصیص بودجه و اعتبارات کافی بر می‌گردد و بخش مهم‌تر به «ضعف مدیریت» در استفاده درست و بهینه از منابع و افزایش بهره‌وری بر می‌گردد.

نظام بودجه‌ریزی استانی از یک سو به عنوان یک نظام مدیریتی، باعث ارتقای کارایی و اثربخشی مصرف منابع و اعتبارات سازمانی می‌شود و از سوی دیگر با تمرکززدایی می‌تواند نظارت جدی‌تری بر عملکردها را بدنبال داشته باشد. اصلاح شکل بودجه‌ریزی و استانی شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش را می‌توان مهم‌ترین راه‌کار «کاهش منطقی کسری بودجه» این نهاد در نظر گرفت.

بی‌گمان اصل بودجه‌ریزی استانی آموزش‌و‌پرورش گامی مثبت در راستای شفاف سازی بودجه این وزارتخانه می‌باشد. اما باید توجه داشت که «نبود سازوکارهای مناسب نظارتی» می‌تواند از نکات ابهام برانگیز بودجه بودجه‌ریزی استانیباشد و در صورت عدم موفقیت خود چالش جدیدی به چالش‌های فراوانی که آموزش‌و‌‌پرورش با آنها‌ مواجه است اضافه نماید. مشکلاینجاستکه طرح استانی‌شدن بودجه آموزش‌و‌پرورشاز یک سو می‌تواند باعث «انتقال کانون بحران‌ها» به استان‌ها شدهو از سوی دیگر بدلیل اتکا به درآمد‌های استانی می‌تواند باعث نوعی از «بی‌عدالتی بودجه‌ای» شود.

نکته دیگری که باعث ایجاد ابهام برای فرهنگیان شده است عدم اختصاص اعتبارات لازم در خصوص «رتبه‌بندی معلمان» است. طبق بند ۲ ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف به تدوین طرح رتبه‌بندی معلمان بر اساس سند تحول و نقشه جامع علمی کشور با تصویب مجلس‌شورای‌اسلامی در قالب بودجه سنواتی است. مسلماً اجرای طرح رتبه بندی معلمان نیازمند اعتبارات زیادی (حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان) است که باید در لایحه بودجه ۹۷ دیده می‌شد اما در لایحه بودجه ۹۷ موضوعی با عنوان رتبه‌بندی معلمان دیده نشده است. علی الهیارترکمن معاون توسعه، مدیریت‌و‌پشتیبانی وزارت آموزش‌و‌پرورشعلت عدم تخصیص بودجه به طرح رتبه‌بندی معلمان درسال مالی ۹۷ را«عدم تعیین تکلیف» این طرحعنوان می کند. به گفته وی از آنجایی که دولت طرح رتبه‌بندی معلمان را هنوز تصویب نکرده است، بنابراین مؤلفه‌ها و پارامترهای آن مشخص نیست و نمی‌توان برای آن ردیف اعتباری تعریف کرد!؟

و سخن پایانی؛

در روزهای آیندهبودجه پیشنهادی سال ۹۷ برایتایید نهایی و اجرا در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت. امسال «بحث بودجه آموزش‌و‌پرورش»بیش‌تر از سال‌های گذشته مطرح و مورد توجه معلمانقرار گرفته است.بودجه پیشنهادی سال آینده آموزش‌و‌پرورش از رشد قابل قبولی برخوردار نبوده و سال آتی، سال دشوار مالی برای آموزش‌و‌پرورش خواهد بود.

فرهنگیان و مجموعه آموزش‌وپرورش انتظار دارنددر اتخاذ تصمیم برایزیربنایی‌ترین نهاد توسعه‌ای کشوربه‌گونه‌ای باید عمل شود که نه‌تنها آسیبی به این نهاد وارد نگردد، بلکه در نهایت به تحولی مثبت در این حوزه منجر شده و به رشد و ارتقای آن کمک نماید.حال باید منتظر ماند و دید؛ نمایندگان مجلس‌شورای‌اسلامیدر حالیکه «کلیات بودجه مورد تایید قرار گرفته است» چه راه‌کارهای اجرایی برایافزایش بودجه ۹۷ آموزش‌و‌پرورش ارائه خواهند کرد؟

 

آفتاب یزد

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

محمد چهارشنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰:۲۸

سلام من متعجبم در کشورهای پیشرفته علل رشد خودشان را آموزش وپرورش می دانندولی مسولیین رده بالابه این درک نرسیه اندتازه حقوق سایر کارمندان بامدارک کمتر بسیار بیشتر از فرهنگیان است.

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب