کد خبر : 23445
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۷:۱۸
326 بازدید بازدید

نظر سازمان معلمان در باره مدارک احتمالا جعلی الهیار ترکمن ، معاون وزیر آموزش و پرورش چیست ؛ اصلاح طلبی یعنی بلندکردن ” تابلو دروغ ممنوع” !

نظر سازمان معلمان در باره مدارک احتمالا جعلی الهیار ترکمن ، معاون وزیر آموزش و پرورش چیست ؛ اصلاح طلبی یعنی بلندکردن ” تابلو دروغ ممنوع” !

انتشار عکس آقای داوری و دیگر اعضای سازمان معلمان با زیرنویس و تاکید روی نام الهیار در گروه های تلگرامی تصادفی نیست/ به جای اشارات سمبلیک مانند انتشار عکس ، از مدرک دکترای دانشگاه آلبرتای الهیار دفاع کنید/ روش “نه سیخ بسوز نه کباب” سازمان معلمان فرصت طلبانه است/ اصلاح طلبی و اعتدال با میانه باز بودن فرق می کند/ اصلاح طلبی به معنای نداشتن اصول و طرفدار حزب باد بودن نیست/ رفتار های فاقد پربسیپ افرادی با برچسب اصلاح طلب، اصلاح طلبان را از چشم مردم می اندازد/ معنای سیاسی گذاشتن این عکس در گروه های تلگرامی و تاکید شما بر حضور الهیار ترکمن در این تئاتر چیست

آقای داوری عزیز شما انسان رنج کشیده ای هستی . من همیشه برای شما احترام قایل بوده ام و هستم.من خوشحالم که شما بعد از دوره زندان از حکومت  کینه به دل نگرفتی و دنبال افراط گرایی نرفتی. ماندن شما در حوزه  آموزش و پرورش هم بسیار ستودنی است  اما آیا انصافا این کار شما  با معیار اصلاح طلبی از هر نوعی جور در می آید که در شرایطی که فاش شدن مدارک مشکوک تحصیلی  آقای علی الهیار ترکمن او را در موقعیتی مشابه  کُردان قرار داده ، افراد محترمی مانند شما و دیگر اعضای سازمان معلمان احتمالا برای تقویت روحیه با او به دیدن تئأتر بروید و کنارش بایستید و عکس بگیرید؟ گیرم حضور در تئاتر و گرفتن عکس،  آن گونه که دوستان سازمان معلمان گفته اند  کاملا تصادفی بوده . آیا انتشار  این عکس با زیرنویس و تاکید روی نام الهیار  در گروه های تلگرامی هم تصادفی است؟ شما به خاطر مسایل سیاسی بعد از انتخابات بحث برانگیز سال ۸۸ ،  ۵ سال در زندان بوده ای و تصور اینکه مفهوم سیاسی انتشار این عکس را متوجه نشده ای بسیار دور از ذهن است. آدم ها و گروه ها حق انتخاب دارند. این حق شما و سازمان معلمان  است که انتخاب کنید.اما  اگر شما سمت آقای الهیار ایستاده اید، به جای اشارات سمبلیک مانند انتشار عکس ، مرد و مردانه از مدرک دکترای دانشگاه آلبرتای او دفاع کنید .

سازمان معلمان ایران و مدارک جعلی علی الهیار ترکمن

اگر قصد دفاع از الهیار ترکمن دارید به معلمان بگویید که فوق لیسانس پاریس او واقعا فوق لیسانس است. به معلمان بگویید که  استعلام اینجانب و آقای ابوذر حقگو  از دانشگاه آلبرتا دروغ است. اما این روش “نه سیخ بسوز نه کباب” شما فرصت طلبانه است.

سخت نیست اما شما ریسک نمی کنید .با صاحبان قدرت در نمی افتید. جامعه مدنی را فراموش کرده اید  من در موقعیتی نیستم که به شما و دوستان و همکاران شما در سازمان معلمان درس بدهم ، اما شما بهتر از من می دانید که اصلاح طلبی و اعتدال با میانه باز بودن فرق می کند.

برخلاف تصور بعضی،  اصلاح طلبی به معنای نداشتن اصول و طرفدار حزب باد بودن نیست.همین رفتار های فاقد پربسیپ افرادی با برچسب اصلاح طلب ،  اصلاح طلبان را از چشم مردم می اندازد. معنای سیاسی  گذاشتن این عکس و تاکید شما بر حضور الهیار ترکمن در این تئاتر  چیست؟ چه توجیه سیاسی یا صنفی ای دارد؟

من فرض را بر این می گذارم که شما معتقدید که الهیار ترکمن مورد هجمه قرار گرفته و ادعاها در مورد دروغگو بودن و تظاهر به داشتن مدرک از دانشگاه های آلبرتا و پاریس دورغ است.  در این حالت چرا عنوان دکتری او را حذف کرده اید؟ چرا به جای دفاع سمبلیک و عکس گرفتن مستقیم وارد موضوع نمی شوید؟  اصلا عکس را کنار بگذاریم.

شما به عنوان یک فعال صنفی – سیاسی و سازمان معلمان به عنوان یک تشکل معلمی ، نظرتان در باره مدارک احتمالا جعلی و ادعاهای احتمالا دروغ الهیار ترکمن ، معاون وزیر آموزش و پرورش چیست؟

یک فعال سیاسی و صنفی و یا یک تشکل نمی تواند بگوید که نظری ندارد. آیا برای شما خیلی سخت است که از دانشگاه آلبرتا در مورد مدرک دکتری الهیار ترکمن استعلام کنید؟

سخت نیست اما شما ریسک نمی کنید .با صاحبان قدرت در نمی افتید. جامعه مدنی را فراموش کرده اید.

به نظر من اقدام شما و دوستان سازمان معلمان در انتشار این عکس یک اقدام منفعت طلبانه است. شما به طور تلویحی حمایت خود را از ادعاهای آقای ترکمن اعلام کرده اید بدون اینکه ردپایی از خود باقی بگذارید و به اصطلاح راه فرار را برای خود بازگذاشته اید.  همین کارها را می کنید که معلمان از اصلاح طلبها مایوس می شوند . اصلاح طلبی به معنای وادادن و تبدیل شدن به کبریت بی خطر که نیست.

صلاح طلبی یعنی سینه سپر کردن . یعنی دفاع از حقوق مردم. اصلاح طلبی یعنی بلندکردن ” تابلو دروغ ممنوع” .

اصلاح طلبی یعنی مخالفت با “کردانیسم” چه در حوزه علمی و چه غیر علمی. اصلاح طلبی یعنی همدست و همراه افراد متقلب و دروغگو نشدن. متاسفانه عده ای اصلاح طلبی را تا حد منفعت طلبی شخصی تنزل داده اند.

اصلاح طلبی غرق شدن در معادلات قدرت نیست.

متاسفم برای شما و دوستانتان که به نام اصلاح طلبی همه معیارها را زیر پا می گذاریدو این تصویر و تصور را به دست می دهید که  انگار اصلاح طلبان آدم هایی بی خاصیت و بدون معیاری  هستندکه هرکس تحویلشان بگیرد برده و مجذوب او می شوند.

شما فردا با چه رویی از معلمان برای شرکت در مجمع عمومی تان طلب حمایت می کنید؟

شما با چه رویی فردا از معلمان می خواهید که به فلان لیست رای بدهید؟

من متاسفم که امروز به جای تاجزاده و نبوی و آرمین و امین زاده افرادی مثل محمدرضاعارف و کواکبیان و الیاس حضرتی به عنوان نماد اصلاح طلبی معرفی می شوند. وقتی عارف نماد اصلاح طلبی باشد در حوزه آموزش و پرورش هم افرادی مانند ترکمن و بطحایی نماد اصلاح طلبی می شوند. انگار اصلاح طلبان آدم هایی بی خاصیت و بدون معیاری هستند که هرکس تحویلشان بگیرد برده و مجذوب او می شوند

شما همین امروز از معلمان سیلی می خورید. اگر مجمع عمومی برگزار کنید از یک میلیون معلم کمتر از یکصد نفر در مجمع عممی شما حاضر می شوند. مگر در مجمع قبلی شما چند نفر شرکت کردند؟

سیلی محکم تر را در انتخابات مجلس بعدی می خورید.

شما انتظار دارید معلمان به لیستی که آقای کمیجانی عضو شورای عالی ۴۰ نفری اصلاح طلبان ببندد رای بدهند؟ زهی خیال باطل.

شما با عملکرد منفعلانه و منفعت طلبانه خود به نام اصلاحات ، اصلاح طلبی را بی اعتبار کردید.

 

صدای معلم

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب