کد خبر : 23416
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۵:۰۳
386 بازدید بازدید

شوراهای آموزش‌وپرورش را جدی بگیریم

شوراهای آموزش‌وپرورش را جدی بگیریم

ما در این کشور، قانون‌های خوب کم نداریم؛ دشواری کار در اجرای قانون است. برای نمونه در آموزش‌وپرورش، قانون شوراهای آموزش‌وپرورش را داریم که بنیاد آن به سال ۴٨ برمی‌گردد و در سال ٧٢ با تغییراتی در مجلس شورای اسلامی هم به تصویب رسید؛ اما به‌راستی روشن نیست که در این سال‌ها شوراهای آموزش‌وپرورش در

ما در این کشور، قانون‌های خوب کم نداریم؛ دشواری کار در اجرای قانون است. برای نمونه در آموزش‌وپرورش، قانون شوراهای آموزش‌وپرورش را داریم که بنیاد آن به سال ۴٨ برمی‌گردد و در سال ٧٢ با تغییراتی در مجلس شورای اسلامی هم به تصویب رسید؛ اما به‌راستی روشن نیست که در این سال‌ها شوراهای آموزش‌وپرورش در بهبود وضعیت آموزش‌وپرورش کشور تا چه اندازه نقش عملی داشته و تا چه اندازه صوری و تشریفاتی بوده‌اند؟ از ٢۴ تا ٣٠ دی هفته شورای آموزش‌وپرورش نام دارد و برای همین پرداختن به این شورا و نقد و بررسی عملکرد آن مناسبت دارد. شوراهای آموزش‌وپرورش در هر استان و منطقه تشکیل می‌شود. در سطح استان ریاست آن برعهده استاندار است و دبیری آن بر عهده مدیر کل آموزش‌وپرورش استان. شهردار مرکز استان، رئیس برنامه و بودجه مرکز استان و امام جمعه مرکز استان هم در این شورا هستند. برخی از هدف‌های مهم این شورا عبارت‌اند از: «بسیج همه امکانات سرمایه‌ها، منابع ملی و منطقه‌ای و بهره‌گیری بهینه از آنها برای پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت کشور؛ استفاده از منابع و امکانات کشور برای تأسیس توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی، آگاهی‌یافتن از گسترش کیفی و کمّی مسائل آموزش‌وپرورش از طریق حضور نمایندگان محترم مجلس در شوراها، آشنا‌شدن و درگیرشدن اذهان مدیران دولتی با مسائل اجرائی آموزش‌وپرورش، فقرزدایی از مدارس محروم با استفاده از درآمد ملی و امکانات علمی و فکری جامعه. براساس ماده (١٢) قانون، منابع مالی درخور‌توجهی برای شوراهای مناطق در نظر گرفته شده است: ١. سهم منطقه از اعتبارات بودجه جاری و عمرانی سالانه دولت بر‌اساس تعداد دانش‌آموزان؛ ٢. یک درصد از بهای فروش کالا و خدمات کارخانه‌ها و مؤسسات خدماتی و تولیدی استان؛ ٣. تا پنج درصد عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی، تفکیک زمین‌ها، پذیره و نوسازی؛ ۴. عواید حاصل از فروش ساختمان‌ها و زمین‌هایی که در اختیار آموزش‌وپرورش است؛ ۵. هدایا و کمک‌های دولتی، غیردولتی و افراد خیّر».
اما تا‌آنجا‌که این نگارنده می‌داند و از زبان برخی کارگزاران این شوراها در آموزش‌وپرورش شنیده است، بخش بزرگی از منابع مالی بالا در عمل به شوراهای آموزش‌وپرورش داده نمی‌شود. برای نمونه بندهای ٢ و ٣ که باید از سوی وزارت صنایع و معادن و شهرداری‌ها به آموزش‌وپرورش پرداخت شوند؛ یا سراسر داده نمی‌شود یا بسیار کمتر از سهم قانونی خود داده می‌شوند. شهرداری‌ها ادعا دارند که به جای پرداخت سهم خود، در تعمیر ساختمان برخی مدرسه‌های دولتی کمک می‌کنند. برای نمونه گه‌گاه حیاط برخی مدرسه‌ها را آسفالت می‌کنند، پشت‌بام برخی مدرسه‌ها را ایزوگام می‌کنند یا در و دیوار برخی مدرسه‌ها را رنگ می‌زنند؛ اما در نبود آمار شفاف و ناکارآمدی شوراهای آموزش‌وپرورش، روشن نیست که این هزینه‌ها، چه درصدی از سهم قانونی شهرداری‌ها را پوشش می‌دهد و تا چه اندازه سامان‌مند انجام می‌گیرد. شاید یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در بحث شوراهای آموزش‌وپرورش، ناتوانی فرادستان آموزش‌وپرورش در برگزاری جدی و مفید نشست شورا و ناتوانی در اقناع و فشار بایسته بر نمایندگان شهرداری‌ها و صنایع است تا در اسناد مالی خود، سهم آموزش‌وپرورش را نادیده نگیرند.

 

شرق

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب