کد خبر : 23195
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۸:۱۵
488 بازدید بازدید

بودجه سرانه مدارس؛ از رشد ۳۲ درصدی روی کاغذ تا کسری ۱۰۰ درصدی در عمل

بودجه سرانه مدارس؛ از رشد ۳۲ درصدی روی کاغذ تا کسری ۱۰۰ درصدی در عمل

چنانچه جمعیت دانش‌آموزی سال آینده که سرانه دولتی به آنها تعلق می‌گیرد، ۱۱/۵ میلیون نفر در نظر گرفته شود، در این صورت بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان برای سرانه مدارس در سال تحصیلی آینده مورد نیاز است‌. بنابراین با در نظر گرفتن مقدار بودجه پیشنهادی دولت برای سرانه مدارس در لایحه بودجه‌ سال آینده که کمتر از ۲۸۷ میلیارد تومان است، می‌توان نتیجه گرفت که اعتبارات سرانه مدارس در سال آینده با کسری ۱۰۰ درصدی مواجه است و دولت در بهترین شرایط حداکثر ۵۰ درصد سرانه واقعی مدارس را تامین خواهد کرد و تامین بیش از ۵۰ درصد آن را به مشارکت‌های پولی-مردمی وانهاده است‌.

 

 

بودجه آموزش‌وپرورش همواره در تمام بخش‌ها با دو مشکل اساسی مواجه بوده است؛ یکی اینکه بودجه‌های اختصاصی، واقعی نیستند و بر اساس عملکرد آن بخش تنظیم نمی‌شوند‌. دیگر اینکه همان مقدار بودجه ناکافی، به موقع به مدارس و آموزش‌وپرورش تخصیص نمی‌یابد‌‌. بودجه سرانه مدارس نیز از این قاعده کلی مستثنی نبوده و مشکل ناکافی بودن و عدم تخصیص به موقع آن همه‌ساله گریبانگیر مدارس کشور است‌. اعتبارات مصوب سرانه مدارس قاعدتا ‌باید به‌طور مستمر و در طول سال به مدارس تخصیص یابد تا مدیران مدارس برای تامین نیازهای ضروری، کمتر در فشار قرار گیرند اما این اتفاق نمی‌افتد و پرداخت بخش بزرگی از سرانه مدارس معمولا به ماه‌های منتهی به پایان سال وعده داده می‌شود و به این ترتیب قسمتی از هزینه‌های جاری مدارس عمدتا از راه کمک‌های پولی خانواده‌ها و البته صرفه‌جویی در همان هزینه‌ها تامین می‌شود‌. معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش‌وپرورش اخیرا گفته «کمتر از ۳۰ درصد تخصیص اعتبار برای سرانه مدارس گرفته‌ایم» و البته دلیل آن را نیز «مضیقه نقدینگی در خزانه» عنوان کرده است‌.
بودجه کمک به تامین سرانه دانش‌آموزی از حدود ۱۹۵میلیارد تومان در سال گذشته به حدود ۲۸۷ میلیارد تومان در لایحه پیشنهادی دولت برای سال آینده رسیده است و این یعنی رشد ۳۲ درصدی که ظاهرا نسبت به ردیف‌های هزینه‌ای دیگر رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد‌. البته چنانچه افزایش ۶۰۰ هزار نفری جمعیت دانش‌آموزی در سال تحصیلی آینده و همچنین افزایش نرخ کالا و خدمات حاصل از تورم سالانه نیز در محاسبات فوق لحاظ شود، افزایش واقعی سرانه مدارس بیشتر از ۲۰ درصد نخواهد بود‌.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش‌وپرورش با اذعان اینکه سرانه ۱۷ هزار تومانی برای سال‌جاری به ازای هر دانش‌آموز «مسلما کافی نیست» گفته: «بر اساس حسابداری قیمت تمام‌شده، اگر به صورت کامل تمام هزینه‌ها همانند پرداخت فیش‌های آب، برق، گاز، هزینه‌های مصرفی و نگهداری مدارس را حساب کنیم به هر دانش‌آموز ۵۲ هزار تومان سرانه تعلق می‌گیرد‌.»
معنی دیگر این سخن آن است که چنانچه جمعیت دانش‌آموزی سال آینده که سرانه دولتی به آنها تعلق می‌گیرد، ۱۱/۵ میلیون نفر در نظر گرفته شود، در این صورت بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان برای سرانه مدارس در سال تحصیلی آینده مورد نیاز است‌. بنابراین با در نظر گرفتن مقدار بودجه پیشنهادی دولت برای سرانه مدارس در لایحه بودجه‌ سال آینده که کمتر از ۲۸۷ میلیارد تومان است، می‌توان نتیجه گرفت که اعتبارات سرانه مدارس در سال آینده با کسری ۱۰۰ درصدی مواجه است و دولت در بهترین شرایط حداکثر ۵۰ درصد سرانه واقعی مدارس را تامین خواهد کرد و تامین بیش از ۵۰ درصد آن را به مشارکت‌های پولی-مردمی وانهاده است‌. اما از سوی دیگر کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اخیرا طرحی را به تصویب رسانده که به موجب آن، مدارس کشور از پرداخت هزینه‌های آب‌، برق و گاز تا سقف الگوی مصرف معاف خواهند بود؛ طرحی که بنا بر گفته‌های طراحان آن، هدفش این بوده که با تشویق مدیران مدارس به صرفه‌جویی در مصرف انرژی، از دغدغه‌های مالی آنان بکاهد و از آنجا که یکی از دغدغه‌های بسیاری از مدیران مدارس، نگرانی از قطع آب و برق و گاز به علت انباشت بدهی‌های قبلی است و بخش بزرگی از آنچه سرانه مدارس نامیده می‌شود نیز معمولا برای جبران چنین هزینه‌هایی مصرف می‌شود، می‌توان گفت چنین طرحی در کلیت خود، مثبت و مفید به نظر می‌آید هر چند عملی شدن این طرح، منوط به تصویب نهایی آن در صحن علنی مجلس خواهد بود‌. با این حال به نظر می‌رسد این طرح دارای ابهاماتی است.
یکی از ابهامات این طرح آن است که در آن به منابع تامین بودجه مورد نظر برای پرداخت هزینه‌های آب و برق و گاز بیش از ۱۰۷ هزار مدرسه هیچ اشاره‌ای نشده است‌ این در حالی است که نمایندگان مجلس از صرفه‌جویی ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومانی حاصل از اجرای این طرح سخن گفته‌اند‌. در این خصوص باید به این نکته توجه شود که چنانچه قرار باشد بودجه مورد نظر از محل درآمدهای آموزش‌وپرورش تامین شود، نمی‌توان به کارآمدی این طرح خیلی خوشبین بود‌‌.
موضوع مبهم دیگر در ارتباط با شیوه تعریف الگوی مصرف انرژی برای مدارس است که به نظر می‌رسد نمی‌تواند برای بیش از ۱۰۷ هزار مدرسه کشور به صورت الگویی واحد‌ و بر اساس مصرف مقدار ثابتی در نظر گرفته شود‌ چراکه مدارس کشور از نظر گستردگی فضای آموزشی و جمعیت دانش‌آموزی یکسان نیستند‌. علاوه بر اینکه در مقطع متوسطه دوم، از نظر کارکرد آموزشی (نظری- مهارتی) نیز متفاوتند‌. از این جهت به نظر می‌رسد لازم است الگوی مصرف انرژی برای مدارس کشور به صورت متغیر تعریف شود‌.

 

جهان صنعت

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب