کد خبر : 22456
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
1,648 بازدید بازدید

پرداخت حقوق حق‌التدریسان آزاد تا کمتر از دو هفته دیگر/ کاهش ۳۵درصدی بودجه عمرانی وزارت آموزش و پرورش

پرداخت حقوق حق‌التدریسان آزاد تا کمتر از دو هفته دیگر/ کاهش ۳۵درصدی بودجه عمرانی وزارت آموزش و پرورش

در نشست فراکسیون فرهنگیان مجلس که با حضور وزیر آموزش و پرورش بودجه برگزار شد مسائل و مشکلات این وزارتخانه بررسی شد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمد بطحایی عصر امروز (دوشنبه، ۴ دیماه) با حضور در فراکسیون فرهنگیان با مشکلات و برنامه های وزارت آموزش و پرورش را به سمع و نظر نمایندگان حاضر در این نشست رساند.

بودجه آموزش و پرورش براساس عملکرد تنظیم شود

بنابراین گزارش وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در فراکسیون فرهنگیان بحث همفکری اعضای آن فقط در زمینه بودجه نیست، مسائل بسیاری که در آموزش و پرورش وجود دارد باید بررسی شود و راهکارهای مناسب برای آن پیدا شود چرا که هر چه خطاهای آموزش و پرورش کاهش یابد آرامش بیشتری برای جامعه و فرهنگیان به وجود می‌آید.

بطحایی با اشاره به بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۷، اظهار کرد: مشکل بسیار مزمنی که در ساختار تعیین بودجه به ویژه در بودجه آموزش و پرورش وجود دارد این است که بودجه بر مبنای بودجه مصوب هر سال تعیین می شود.

وی ادامه داد: بودجه مصوب ۹۶ را در عددی ضرب کردند و به این طریق بودجه سال ۹۷ را برآورد کردند؛ در همه دستگاه‌ها که تفاوتی بین مصوب و عملکرد وجود ندارد و حتی در بسیاری از موارد عملکرد از مصوب کمتر است آسیبی ایجاد نمی‌شود اما چون در آموزش و پرورش عملکردش از مصوباتش بیشتر است و مبنا مصوب سال پایه است همیشه بودجه سنواتی با کسری بسته می‌شود؛ در ظاهر همه چیز خوب است در حالی که کسری سال قبل باقی می‌ماند و مهم‌ترین اختلال بودجه‌ریزی را رقم می‌زند.

وی با بیان اینکه به دوستان بودجه گفتیم یک بار به جای مصوب عملکرد را پایه قرار دهند و اگر انحرافی بود جلوگیری شود، گفت: در سال ۹۷ در آموزش و پرورش کسری‌های قبل روی هم انباشته می‌شود و بدون احکام تکلیفی قانون برنامه ششم با ۳ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه است البته سازمان برنامه قول همکاری‌هایی در این زمینه برای جبران این کسری بودجه را داده است تا حقوق‌ها به طور کامل پرداخت شود.

آموزش و پرورش تنها دستگاهی است که تا پایان سال ۹۵ پاداش پایان خدمت فرهنگیان را پرداخت کرده است

سعید نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به کسری بودجه آموزش و پرورش بیان کرد: چنانچه رتبه بندی معلمان اتفاق نیفتد نیز ۳ هزار میلیارد تومان کسری بودجه‌ای داریم؛ برای پرداخت پاداش پایان خدمت حدود ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ نیاز است؛ آموزش و پرورش تنها دستگاهی است که تا پایان سال ۹۵ پاداش پایان خدمت فرهنگیان را پرداخت کرده است.

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان بیان کرد: برای ورود بدون بدهی به سال ۹۷ آموزش و پرورش به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد؛ در بودجه سال ۹۷ باید ۴۸ هزار میلیارد تومان برآورد شود.

امسال حدود ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای پاداش پایان خدمت اعتبار نیاز است

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به بودجه سال ۹۷ ،اظهار کرد: با برآورد انجام شده به جز پرداخت پاداش پایان خدمت و رتبه بندی معلمان با تخصیص ۱۱۰ درصدی لایحه ۹۷ برای هزینه‌های این وزارتخانه کافی است؛ اگر بخواهیم ۱۰۰ درصد لحاظ کنیم ۳ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم.

نمکی با بیان اینکه امسال حدود ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای پاداش پایان خدمت اعتبار نیاز است، بیان کرد: این اعتبار در سال ۹۷ به ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان می رسد.

۱٫۵ میلیون دانش‌آموز در مدارسی مشغول به تحصیل هستند که نیاز به تخریب و بازسازی دارد

محمد تقی نظر پور رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به کاهش بودجه عمرانی این وزارتخانه در سال ۹۷ بیان کرد: طرح تخریب و بازسازی از سال ۸۵ شروع شده است که ۵۰ درصد مدارس نوسازی شده است اما ۱٫۵ میلیون دانش‌آموز در مدارسی مشغول به تحصیل هستند که نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

وی در ادامه یادآور شد: در طرح مقاوم‌سازی مدارس ۲۴ درصد آن مقاوم‌سازی شده است اما در مورد سایر آن‌ها اتفاقی نیفتاده است؛ استانداردسازی ۸۳ هزار کلاس درس انجام نشده و ۲ میلیون دانش آموز در فضاهایی که سامانه گرمایشی مناسبی ندارند درس می‌خوانند.

رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به کمبود مدارس در مناطق مسکن مهر، بیان کرد: در مسکن مهر ۳ هزار کلاس درس وجود دارد و تعداد بسیار زیادی کمبود مدارس داریم و با اعتبارات موجود در این زمینه کاری از پیش نمی بریم.

کاهش ۳۵درصدی بودجه عمرانی وزارت آموزش و پرورش

نظر پور با اشاره به کاهش بودجه عمرانی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: ۳۵ درصد این بودجه کاهش پیدا کرده و با بدهی و وضعیت موجود نمی‌توان انتظار نوسازی و مقاوم سازی داشت.

بنا براین گزارش نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه با اشاره به بودجه عمرانی سال ۹۷ گفت: برای بخش بودجه عمرانی دولت در نظر دارد از محل صندوقی که حاصل افزایش قیمت حامل‌های انرژی و حذف یارانه‌بگیران است، با مشارکت بانک‌ها و بخش خصوصی ۳۰۰ درصد بودجه عمرانی دستگاه‌ها را افزایش دهد.

تهران بیشترین مدارس کپری را دارد

در ادامه حاجی بابایی با بیان اینکه در برنامه ششم به لزوم نوسازی مدارس توجه شده است، اظهار کرد: تهران بیشترین مدارس کپری را دارد و در صورت بروز زلزله بیشتر مدارس تخریب می‌شوند، کاهش ۳۰ درصدی بودجه عمرانی آموزش و پرورش و کاهش ۶۰ درصدی تخصیص آن برای مدرسه‌سازی مشکلات بسیار ایجاد می‌کند.

نمکی با انتقاد از استانی شدن بودجه آموزش و پرورش، گفت: فشار زیادی از سوی استانداری‌ها وجود داشت که بودجه آموزش و پرورش متمرکز نباشد؛ اگر مجلس تصمیمات لازم دراین زمینه بگیرد ما نیز حاضر به همکاری در این زمینه هستیم.

دانشگاه فرهنگیان قلب سند تحول بنیادین است

حاجی بابایی با اشاره به دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان قلب سند تحول بنیادین است؛ در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شد با راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان هزینه‌ها کاهش یابد و نیاز است ردیف‌هایی در جهت حمایت این دانشگاه تصویب گردد.

حقوق حق‌التدریسان آزاد تا کمتر از دو هفته دیگر پرداخت شود

بنا بر این گزارش قرار شد حقوق حق‌التدریسان آزاد تا کمتر از دو هفته دیگر پرداخت شود هم‌چنین در مورد حق‌الزحمه مصححین، اضافه‌کار کارمندان آموزش و پرورش و بازنشسته‌ها در آینده‌ای نزدیک خبرهای خوشی بیان شود./

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس پنج شنبه , ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۸

والا خوبه.. کجای این دین اسلامتون نوشته شش ماه حقوق سرباز معلمان رو نددین سرباز معلمانی ک بدون ادعا خدمت میکنن. یا ببخشید شما ها چ میفهمید نداری چیه.. سرما چیه. سختی چیه. تدریس تو مناطق محروم چیه. واگذارتون ب خدا

اخی حقوق شهروندی ،اشتغال شعار دولتمردان دوشنبه , ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹

خیلی خوشحالید نه؟ سه ماه حقوق نگرفتیم حالاهم دوهفته دیگه !!!….۷۰۰ تومن پول کلاتنی هست که توان پرداختش را ندارید!!!.سه ماه هست که معلم حق التدریس نان خوردن ندارد دوهفته دیگه هم می گذرد اما خدا از سر رنج وعذابی که برای من مردم به وجود می آورید نگذرد…

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب