کد خبر : 22414
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۴
2,248 بازدید بازدید

پاسخ گویی به سبک علی الهیار ترکمن

پاسخ گویی به سبک علی الهیار ترکمن

شیرزاد تنها می گوید مدرک دکتری جناب الهیار ترکمن در نزد وزارت علوم ارزش و اعتبار دانشگاهی ندارد. در واقع شیزراد عبداللهی دو مدعا در یادداشت خود عنوان کرده است که الیهار ترکمن از پاسخ گویی به آن ها طفره رفته است: اول این که مدرک کارشناسی ارشد ایشان با معرفی سازمان برنامه بوده و ارزش دانشگاهی ندارد، ثانیا مدرک دکتری مکاتبه ای ایشان نزد وزارت علوم دارای اعتبار نیست.

یادداشت اختصاصی سایت معلم ایرانی:

 

 

 

معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش یعنی آقای الهیار ترکمن در کانال تلگرامی خود، یادداشتی را منتشر کرده اند و از ترور مجازی خود در روزتقدیم بودجه به مجلس توسط دولت سخن گفته اند. ایشان مدعی اند که یادداشت جناب شیرزاد عبداللهی در تارنمای صدای معلم، که در مورد مدارک تحصیلی ایشان تشکیکاتی را وارد کرده است،  خواسته یا ناخواسته، به ترور مجازی ایشان منجر شده است. لذا اللهیار ترکمن، به جای پاسخ گویی به شبهات نویسنده، از همه کسانی که نسبت به مدارک تحصیلی ایشان و اعتبار آن ها، شک و شبهه ای دارند، دعوت می کند که به دفتر او بروند و مدارکش را ببینند. اما شیرزاد عبداللهی چه نوشته است که باعث ترور اللهیار ترکمن شده است؟  شیرزاد عبداللهی بعد از بیان مطالبی درباره ی مدارک تحصیلی محمد بطحایی، می نویسد: “آقای علی الهیار ترکمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش هم تنها مدرک معتبری که دارد لیسانس روانشناسی است که با مدرک سال ۷۳ در سازمان برنامه و بودجه استخدام شده است.  آقای الهیار ترکمن در سال ۸۲ با معرفی سازمان برنامه و بودجه در یک دوره آموزشی نیمه حضوری یونسکو (IIEP–UNESCO) شرکت می کند. این برنامه دو پلان دارد که یکی  (ESP) 6 ماهه و دیگری (ATP) یکساله است. در پایان دوره یکساله مدرکی معادل فوق لیسانس به شرکت کننده ها داده می شود. این برنامه یونسکو (Training Program) برای کمک به آموزش و پرورش کشورهای درحال توسعه است و جنبه دانشگاهی ندارد.”
علی الهیار ترکمن  در بیان معرفی خود، خود ضمن بیان اخذ مدرک روان شناسی در دوره کارشناسی، به مدرک کارشناسی ارشد خود اشاره می نماید و می گوید: ”  در سال ۱۳۸۲ با اخذ پذیرش از موسسه بین المللی برنامه ریزی آموزشی، برای تحصیل در کارشناسی ارشد برنامه ریزی و تحلیل آموزشی عازم پاریس شدم و توانستم در محضر اساتید بنام  برنامه ریزی آموزشی مثل کلود ساواژه، پوان یون، هرنز، سایتو و دولاتا تلمذ کنم. پایان نامه کارشناسی ارشد من، در خصوص تحلیل الگوی توزیع و به کارگیری معلمان دوره راهنمایی در ایران بود.”
روایت شیرزاد عبداللهی، تقریبا همان روایت الهیار ترکمن است؛ با این تفاوت که عبداللهی می نویسد که دوره کارشناسی ارشدی که الهیار ترکمن از آن نام برده است، با معرفی سازمان مدیریت و برنامه ریزی ممکن شده است و اطلاعاتی را، درباره ماهیت آن دوره و ارزش دانشگاهی آن مدرک، به خوانندگان می دهد. جای سوال است که معاون پشتیبانی از چه چیز این روایت برآشفته شده است و سخن از ترور خود به میان آورده است؟ در واقع الهیار ترکمن، به جای پاسخ گویی به ایرادات و اشکالات عبداللهی، از پاسخ گویی طفره می رود. او به جای پاسخ گویی، به مغلطه ی “استدلال از راه دلسوزی” روی می آورد و سعی می کند با بیان داستان ترور مجازی خود؛ آن هم درست در روز تقدیم لایحه بودجه به مجلس! بی اعتباری سخنان آقای شیرزاد عبداللهی را نشان دهد! الهیار ترکمن در باره نحوه کسب مدرک دکتری خود می گوید: “متعاقب پایان دوره کارشناسی ارشد، موفق به کسب پذیرش دوره دکتری سیاستگذاری آموزشی از دانشگاه آلبرتا کانادا شدم اما به دلیل عدم موافقت سازمان برنامه با مرخصی بدون حقوق، مجبور شدم دوره دکتری را بصورت از راه دور ادامه داده و در سال ۱۳۹۳ با دفاع از تز تحلیل سیاستهای کیفیت آموزشی ایران فارغ التحصیل شوم. “شیرزاد عبداللهی  اما درباره مدرک دکتری وی چه نوشته است؟ شیرزاد می نویسد: “در مورد ادعای ایشان مبنی بر تحصیل غیر حضوری در دوره دکتری دانشگاه آلبرتای کانادا هم نمی توان چیزی گفت جز اینکه مدرک دکتری ایشان (به فرض وجود ) در ارزشیابی وزارت علوم مردود اعلام شده است. در واقع مدرک ایشان لیسانس روانشناسی و گذراندن یک “دوره ترینینگ” در یونسکو است.”
شیرزاد تنها می گوید مدرک دکتری جناب الهیار ترکمن در نزد وزارت علوم ارزش و اعتبار دانشگاهی ندارد. در واقع شیزراد عبداللهی دو مدعا در یادداشت خود عنوان کرده است که الیهار ترکمن از پاسخ گویی به آن ها طفره رفته است: اول این که مدرک کارشناسی ارشد ایشان با معرفی سازمان برنامه بوده و ارزش دانشگاهی ندارد، ثانیا مدرک دکتری مکاتبه ای ایشان نزد وزارت علوم دارای اعتبار نیست.
جناب اللهیار ترکمن به جای آسمان و ریسمان بافتن خیلی راحت می توانستند به طور مستقیم پاسخ این دو شبهه را بدهند. البته نحوه پاسخ گویی حضرت ایشان داری سابقه هم نیز هست و تا جایی که نگارنده مشاهده کرده، بارها، خواسته یا ناخواسته، به مغالطه روی آورده است!

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 5 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مریم سوری شنبه , ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸

جان عزیزت

مریم سوری شنبه , ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱

سلام.تر قرآن تر ب این عید قربان آقای ترکمن بزار منم برم سرکار.امام موسی کاظم خیرت بده.بجای این همه پیرا بزار منم برم معلم بشم.ب این امام محمد باقر خیلی احتیاج دارم.

احمد یکشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰

http://opac.nlai.ir/opac-prod/bibliographic/823609

این لینک رو چک کنید قبل از اینکه قضاوت کنید، بابا پایان نامه های همه روی سایت کتابخونه ملی هست. حتی می تونید بخوانید. قبل اتهام زدن، سرچ کنید که بعدا متهم به دروغگویی نشین.

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب