کد خبر : 21983
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۹
527 بازدید بازدید

برخی از قواعد لاینحل آموزش و پرورش که برای ابد از دید مسئولان محترم دور می مانند!

برخی از قواعد لاینحل آموزش و پرورش که برای ابد از دید مسئولان محترم دور می مانند!

پیام ارسالی توسط مخاطبان سایت معلم ایرانی صرفا جهت اطلاع مسئولین محترم انتشار می یابد:   سلام همه ی موارد و قواعد مربوط به مدیریت زمان ، کلاس ، قانون گذاریهای کلاسی و رعایت قوانین وضع شده ی مطروح، لازم و ضروری می باشد. بخشی از اصول و قواعد کلاس داری نیز که مطرح نشده

پیام ارسالی توسط مخاطبان سایت معلم ایرانی صرفا جهت اطلاع مسئولین محترم انتشار می یابد:

 

سلام
همه ی موارد و قواعد مربوط به مدیریت زمان ، کلاس ، قانون گذاریهای کلاسی و رعایت قوانین وضع شده ی مطروح، لازم و ضروری می باشد. بخشی از اصول و قواعد کلاس داری نیز که مطرح نشده اند، ریزنکاتی را شامل می شوند که طی چند سال اول تدریس به صورت تجربی حاصل می شوند .
اما برخی از قواعد لاینحل آموزش و پرورش برای ابد از دید مسئولان محترم دور می مانند و کسی نیست که فکری برایشان داشته باشد.
(۱) قاعده ی ورود معلم به کلاس : شاید نزدیک به پنجاه درصد معلمان نمی توانند مشکلات زندگی را در پشت در کلاس و قبل از ورود، فراموش کنند . بنابراین هرگز تمرکز دقیقی برای مدیریت کلاس و درس ندارند.
(۲) قاعده ی ارائه ی درس : ابزار و وسایل آموزشی و کمک آموزشی بسیاری از مدارس، ناقص، قدیمی، غیر مستعمل و محدود است. و نوشتن گزارش طرح های بی سر وته از جمله ارزشیابی توصیفی وقت را به جد تلف می کنند.
(۳) امنیت : آمار زمین لرزه ها و گزارش مربوط به فرسوده بودن ساختمان مدارس ، پیش داوری ها و اخبار غالبا کذب مربوط به تنبیه بدنی ، حمله ی برخی اولیا و دانش آموزان به معلمان و مدارس، امنیت معلمان را تحت الشعاع قرار می دهد.
(۴) قواعد ارزشیابی: ماجرای تقلب در آزمون نهایی ، ممنوعیت امتحان در دوره ی ابتدایی،اشتباهات سنجش و یا اعلام نتایج غلط قبل از ثبت نام اول ابتدایی در پایگاههای سنجش ،ممنوعیت مردودی در پایه های ابتدایی، ممنوعیت اعلام دقیق نتیجه ی ارزشیابیها (با شیوه ی نمره دهی توصیفی) همه عوامل تضعیف کننده ی روحیه ی تدریس در معلمان هستند.
(۵) قاعده ی قیاس: وقتی معلم خود را با هر کارمند وزارت یا ادارات دیگر مقایسه می کند، ناخواسته بخش اعظم اهداف درسی، محتوا ، روش تدریس و قواعد مدیریت کلاس را فراموش می کند.
(۶) قاعده ی سرکوفت: وقتی تعداد سؤالات معلم برای فهمیدن دلیل زندگی پر از قسط ، کمبود ، نداری ها و … از حد بگذرد، وقتی طعنه ی میوه فروش و بقال و بزاز و … برای جنس مخصوص معلم (جنس نامرغوب و ارزان) را می شنود، وقتی کنایه های همسر و فرزندان را در کاستی ها می شنود، دیگر رمقی برای تدریس نمی ماند .
(۷) قاعده ی تکرار: وقتی هر سال ضعیف تر از سال قبل می شوی،وقتی دیگران هر سال بیشتر از گذشته پیشرفت مالی می کنند و تو در جا می زنی ، وقتی هر ساله وزارتی که در آن اشتغال داری،با کمبود بودجه مواجه است، و مبالغ زیادی بدهی دارد، وقتی حتی همکارانت صدایت را نمی شنوند، و این ماجرا پیوسته ادامه دارد، چگونه قواعد کلاست را رعایت می کنی؟
زندگی با زنده ماندن ها یکیست؟
آن که گوید زندگی این است کیست؟
مرگ تدریجیست این کار و تلاش
مسلخ عشق است و هم بیچارگیست!
راه بی پایان برای زندگیست
گام اول در مقام بندگیست
کودکان را درس علم آموختیم
سوختیم و سوختن تابندگیست؟
حق ما مشتی کلام شاعران
روز ما روز شعار و شاعریست
سهم ما از حق سهم شاغلان
قسمتی خجل است و دیگر هیچ نیست
شغل ما شغل محمد مصطفی
راه ما راه عدالت با علیست
گر نبی در جمع ما می بود حال
حق او با ما معلم ها یکیست؟
ای وزارت شرم کن با این حقوق
آخر او ختم نبوت ، او نبی ست!
با تقدیم احترام ، و تشکر از وبسایت معلم ایرانی که انتشار دادن یا ندادن نظرات را به خوبی مدیریت می داند.
بیماری می تواند ذهن را کند و بیان را با اشتباه و خطا همراه کند! قبلا پوزش می طلبم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب