کد خبر : 19404
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
1,061 بازدید بازدید

دروغ و سیاسی بازی در آموزش‌ و پرورش جایی ندارد

دروغ و سیاسی بازی در آموزش‌ و پرورش جایی ندارد

تاکنون فرهنگیان از گوشه و کنار کشور انتقاداتی را نسبت به عملکرد مدیران آموززش و پرورش ابراز داشته اند . متاسفانه با وجود ابلاغ ” منشور حقوق شهروندی “ و نیز ” ضمایم احکام رئیس جمهور به وزیر آموزش و پرورش “ که ترجیع بند مهم آن « پاسخ گویی و مسئولیت پذیری » است

تاکنون فرهنگیان از گوشه و کنار کشور انتقاداتی را نسبت به عملکرد مدیران آموززش و پرورش ابراز داشته اند .

متاسفانه با وجود ابلاغ ” منشور حقوق شهروندی “ و نیز ” ضمایم احکام رئیس جمهور به وزیر آموزش و پرورش “ که ترجیع بند مهم آن « پاسخ گویی و مسئولیت پذیری » است بسیاری از مدیران وزارت آموزش و پرورش از این قواعد و ضوابط مستثنی بوده و خود را فارغ از پاسخ گویی به افکار عمومی و معلمان می دانند .

« صدای معلم » ضمن تاکید بر اصول قانونی و شهروندی انتظار دارد تا همه مدیران در همه سطوح به این اصل مهم توجه کافی نشان دهند .

” اداره کل آموزش و پرورش اصفهان “ علی رغم انتقادات فراوان تاکنون در مورد عملکرد خویش پاسخ گو نبوده است .

آموزش‌ و پرورش یکی از ارکان اصلی در هر جامعه است و چنانچه عملکردها در این سازمان دچار سیاسی‌کاری شود باید فاتحه این سیستم را خواند/به‌کارگیری مدیران ضعیف ناکارآمد، بی‌سواد و یک‌جانبه نگر و بی‌کفایت این روزها آموزش‌ و پرورش را به‌شدت رنج می‌دهد که آن‌ هم محصول سیاسی‌کاری و دوست و آشنابازی در عزل و نصب‌ها است/ از عملکرد قانونمند شما همین بس که رئیس اداره‌ای را بعد از هشت ماه برکنار کردید بر اساس کدام قاعده و قانون بود؟ آیا بر اساس انصاف بود؟/ آیا می‌دانید در ارزیابی عملکرد برای عزل مدیر ۵ دقیقه به او فرصت دفاع می‌دهند/ آیا می‌دانید برای اوقات فراغت تابستان فرهنگیان استان اصفهان با بی‌سلیقگی و بی‌تدبیری بدترین کلاس‌های درس در محمودآباد در نظر گرفته‌شده بود و مایه شرمندگی همکاران نزد خانواده‌هایشان شد

وضعیت اداره کل آموزش و پرورش اصفهان و انتقاد معلمان

 دروغ و سیاسی بازی در آموزش‌ و پرورش جایی ندارد، این گفته زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی است که درخواست عزل مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان را از وزیر داشتند.

این روزها حال آموزش‌ و پرورش در استان اصفهان خوب نیست و بسیاری از آن رنج می‌برند .

آموزش‌ و پرورش یکی از ارکان اصلی در هر جامعه است و چنانچه عملکردها در این سازمان دچار سیاسی‌کاری شود باید فاتحه این سیستم را خواند عدالت آموزشی، برنامه‌ریزی در پیشبرد اهداف آموزشی، داشتن طرح و برنامه برای برون‌رفت از مشکلات و معضلات آموزشی و پرورشی، به‌کارگیری مدیران کارآمد، تغییر مدیران ناکارآمد قطعاً از وظایف مدیران ارشد در این سیستم است  .

به‌کارگیری مدیران ضعیف ناکارآمد، بی‌سواد و یک‌جانبه نگر و بی‌کفایت این روزها آموزش‌ و پرورش را به‌شدت رنج می‌دهد که آن‌هم محصول سیاسی‌کاری و دوست و آشنابازی در عزل و نصب‌ها است که ضربات مهلک و کشنده‌ای را به این سیستم وارد می‌کند.

با تغییر دولت‌ها و روی کار آمدن مدیران ارشد شاهد تغییر در مدیران خرد و کلان می‌شویم که چنانچه بر اساس تصمیمات معقول و کارشناسی باشد کاری شایسته است اما چنانچه بر اساس حب و بغض و باندبازی و سیاسی‌کاری باشد کمرشکن و نابودگر می‌شود.

آنچه در این سنوات شاهدیم نشان از سیاسی‌کاری و باندبازی در تغییر و عزل و نصب بی‌حساب‌ و کتاب روسای ادارات آموزش‌ و پرورش در استان اصفهان بودیم و بعضی از این عزل و نصب‌ها دل منصفان را به‌شدت به درد می‌آورد که در پی سیل گسترده اعتراضات معلمان و افکار عمومی و فشار بر نمایندگان مجلس برخی از نمایندگان خواستار عزل فوری مدیرکل استان اصفهان شدند و در پی آن و با دستپاچگی کانال منتصب به اداره کل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان یادداشتی را در کانال تلگرامی خود گذاشت که عملکرد مدیرکل را قانونمند، دلسوزانه و منصفانه می‌داند و موارد بیان‌شده توسط نماینده مبارکه را اتکا به ذهنیات و تمرکز بر اختلاف دیدگاه و نقصان‌های احتمالی می‌داند.

لذا در حاشیه این جمله مطالبی را خدمت مدیرکل استان اصفهان جناب قائدیها معروض می‌دارم.

وضعیت اداره کل آموزش و پرورش اصفهان و انتقاد معلمان

جناب قائدیها!

آسیاب به‌نوبت …در واکنش به درخواست عزلتان آشفته و دستپاچه نشوید و واکنش نشان ندهید، از عملکرد قانونمند شما همین بس که رئیس اداره‌ای را بعد از هشت ماه برکنار کردید بر اساس کدام قاعده و قانون بود؟ آیا بر اساس انصاف بود؟ در طی یک‌ساله گذشته قریب به ده نفر از روسای ادارات را برکنار کردید طبق کدام قاعده و قانون بود آیا این اتکا به ذهنیات است؟ یا اختلاف دیدگاه‌ها و تحزبگرایی؟ آیا برابر باانصاف بود؟

آیا انتصاب مدیران حوزه تحت مدیریت شما بر اساس شایسته‌سالاری، لیاقت است یا همان سنت تحزب گرایی؟

 

 آقای مدیرکل !

تا به‌ حال با ارزیابی عملکرد حوزه تحت مدیریتتان تماس گرفته‌اید؟ آیا جواب می‌دهند؟ آیا می دانید پاسخگویی ارزیابی عملکرد حوزه تحت مدیریت تان تهدید به حراستی کردن است ؟

آیا می‌دانید در ارزیابی عملکرد برای عزل مدیر ۵ دقیقه به او فرصت دفاع می‌دهند؟

آیا می‌دانید برای شب عید غدیر چند ویلا برای شما در چادگان رزرو شده بود و رزرو معلمی لغو شده بود و با خانواده و مهمانان شرمنده به اصفهان برگشتند؟ و جواب ارزیابی عملکرد تهدید بود؟ بله آقای مدیرکل عملکرد شما و حوزه تحت امرتان قاعده‌مند و قانون‌مند و باانصاف است.

وضعیت اداره کل آموزش و پرورش اصفهان و انتقاد معلمان

آیا می‌دانید برای اوقات فراغت تابستان فرهنگیان استان اصفهان با بی‌سلیقگی و بی‌تدبیری بدترین کلاس‌های درس در محمودآباد در نظر گرفته‌شده بود و مایه شرمندگی همکاران نزد خانواده‌هایشان شد ؟

جناب مدیرکل تیتر برکناری یکی از مدیران آموزش‌ و پرورش اصفهان به دلیل وظیفه شناسی را خواندید و پای درد دلش نشستید؟ مدیر مدارس استثنایی استان اصفهان را مثل آب خوردن برکنار کردید. بر اساس کدام قاعده و قانون بود؟ آیا بر اساس انصاف این عزل‌ها انجام شد؟

لذا واکنش آموزش‌ و پرورش اداره کل به درخواست عزل مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان تأمل‌ برانگیز و عجیب است و آنچه در حق دیگران  روا داشته شده بر خود روا نمی‌دانند که حقیقتا نتیجه ضعف عملکرد مدیر کل است !

در یایان حدیث امام صادق علیه‌السلام را یادآورتان می‌کنم:

” هر کس مؤمنى را به گناهى سرزنش کند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتکب شود. “

 

صدای معلم

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرهنگی دوشنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۶

با سلام خواهشمند است به وضع اموزش وپرورش منطقه جرقویه سفلی رسیدگی نمایید.کسانی که شلیسه اند وزحمت می کشند جایگاهی ندارند.وبا کوچکترین اعتراض واعلام مشکلات رییس پیشنهد استعفا می دهد

نامعلوم پنج شنبه , ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۶:۰۹

توی ادارات آموزش و پرورش اصفهان هر چه امور رفاهی هست اول برای اداریها اگه چیزی ماند بخشنامه میشه، رفتارشون که بخوره توی سرشون یکسری عقده‌ای که نمیتونند کلاس برن و فقط میگن میخواهیم برویم نمیزارند و به میز خودشون چسبیدن نمیرن شاید یک آدم خوش اخلاق آمد به جاشون

آخرین خبرها

یادداشت

تبلیغات استخدام معلم تابناك وب تبلیغات تبلیغات تابناك وب