یادداشتکدخبر : 24653


۹۵ درصد از دارایی صندوق ذخیره فرهنگیان ارتباطی با بانک سرمایه نداردروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش از بی‌ارتباطی ۹۵ درصد از دارایی صندوق ذخیره فرهنگیان با بانک سرمایه و بازدهی میانگین ۱۷درصدی سالانه صندوق ذخیره فرهنگیان برای اعضا خبر داد.چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۵:۱۵ --
تعداد بازدید: 63 بازدید

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به خبری باعنوان «ادعاهای ضد و نقیض مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص بانک سرمایه/ صندوق سالیانه بیلان کاری ارائه دهد» توضیحاتی در قالب جوابیه ارائه کرده است.

بسمه تعالی

پیرو انتشار مطلبی با عنوان «ادعاهای ضد و نقیض مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص بانک سرمایه/ صندوق سالیانه بیلان کاری ارائه دهد» به نقل از آقای جبار کوچکی‌نژاد نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۹۶، جوابیه‌ای به شرح زیر جهت تنویر افکار عمومی حضورتان ارسال می‌شود. انتشار این جوابیه مزید امتنان است.

۹۵ درصد از دارایی صندوق ذخیره فرهنگیان ارتباطی با بانک سرمایه ندارد

در حالی یکی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از اظهارات ضد و نقیض مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان درخصوص بانک سرمایه سخن می‌گوید که کمتر از ۵ درصد از دارایی صندوق ذخیره فرهنگیان در بانک سرمایه است اما با چنین اظهاراتی، مابقی ۹۵ درصد دارایی فرهنگیان عضو موسسه را به مخاطره می‌اندازد.

رییس هیات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان قطعا اطلاع دارد که مجموع سهام شرکت‌های تابعه موسسه در بانک سرمایه به ارزش دفتری ۲۱۸ میلیارد تومان است، در حالی که ارزش دفتری دارایی‌های موسسه در اسفند ۱۳۹۵ بالغ بر ۴۴۱۶ میلیارد تومان است.

آقای کوچکی نژاد در حالی درخصوص منفعت صندوق ذخیره فرهنگیان می‌گوید که نگاه به عملکرد ۲۲ ساله صندوق ذخیره فرهنگیان و میزان دریافتی بازنشستگان عضو، نشان دهنده میانگین بازدهی سالانه ۱۷ درصدی برای اعضا است.

از این رو، از ابتدای تاسیس موسسه تا مهر ١٣٩۶ بیش از ۲۱۳۵ میلیارد تومان به حساب فرهنگیان بازنشسته واریز شده که بیش از ۶۲۰ میلیارد تومان آن مربوط به بازنشستگان مهرماه ١٣٩۵ تا مهرماه ١٣٩۶ و در تلاطم ادعاهای مطرح شده علیه این نهاد اقتصادی بوده است. همچنین فقط در مهرماه ۱۳۹۶ بیش از ۲۲ هزار نفر از فرهنگیان عضو موسسه بازنشسته شدند که بیش از ۲۱۲ میلیارد تومان به حساب آنها واریز شد.

از سوی دیگر، صندوق ذخیره فرهنگیان سیاست شفافیت و اطلاع رسانی را در اولویت کاری خود قرار داده و بر این مبنا، فرهنگیان عضو را در جریان کامل فعالیت‌های موسسه قرار داده است. در این راستا علاوه بر امکان مشاهده صورت وضعیت از طریق وب سایت موسسه، صورت وضعیت چاپ شده حساب اعضا در بهمن ماه برای کلیه فرهنگیان سراسر کشور ارسال می شود.

در همین حال کلیات صورت‌های مالی حسابرسی شده موسسه و شرکت‌های تابعه از جمله صورت‌های سود و زیان و ترازنامه بر روی سایت موسسه در بخش اتاق شیشه‌ای هر ساله پس از برگزاری مجمع عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان و تقسیم سود سالانه، منتشر می‌شود. در حال حاضر صورت‌های مالی مربوط به سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ بر روی وب سایت قرار دارد.

از این رو، صندوق ذخیره فرهنگیان با تمام قوت به فعالیت اقتصادی خود در راستای سودآوری، ایجاد ارزش افزوده و حتی ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان عضو ادامه داده است./

 

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما