یادداشتکدخبر : 24553


۲۰ نوع مدرسه در کشور داریم/ در هیچ‌ کشوری به این میزان تنوع مدارس وجود نداردرئیس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه ۲۰ نوع مدرسه در کشور داریم، گفت: در هیچ کشوری به این صورت تنوع مدارس وجود ندارد و این مسأله ضررهای زیادی را به ما وارد می‌کند.دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵ --
تعداد بازدید: 71 بازدید

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار داشت: بیش از ۲۰ نوع مدرسه در کشور داریم که اینها واقعاً مصیبت است.

وی ادامه داد: متأسفانه در کشور تنوع مدرسه زیاد است که می‌توان به مدارس دولتی، غیردولتی، استثنایی، مدارس عشایری و روستایی، تیزهوشان و نمونه اشاره کرد.

زاهدی اضافه کرد: در هیچ کشوری به این صورت تنوع مدارس وجود ندارد و این مسأله ضررهای زیادی را به ما وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه باید بررسی شود که «آیا اینکه فرزندان تیزهوش را از بقیه جدا کنیم یا بچه‌های خانواده شهدا و ایثارگران را جدا کنیم چقدر به نفع است»، گفت: از مرکز پژوهش مجلس خواستیم که در این زمینه کار تحقیقی انجام دهند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: پس از بررسی بودجه، حتماً این موضوع را در دستور کار کمیسیون آموزش قرار می‌دهیم چرا که در نتیجه این پژوهش آمده است که باید تنوع مدارس را کاهش داد زیرا با این تنوع، تبعیض، بی‌عدالتی، زیان والدین از نظر مالی و افت تحصیلی وجود دارد.

 

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما