یادداشتکدخبر : 22014


«کتب کمک آموزشی» بازار مکاره‌ای برای کسب درآمد شده استابولفضل بختیاری عضو هیأت علمی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص «رواج کتب کمک آموزشی در بین دانش‌آموزان»، اظهار داشت: مربیان و صاحب نظران تعلیم و تربیت، آنچه در سر کلاس و مدرسه اتفاق می‌افتد را آموزش و پرورش می‌دانند و هرچه مصنوعی باشد، آن را […]شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳ --
تعداد بازدید: 105 بازدید

ابولفضل بختیاری عضو هیأت علمی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص «رواج کتب کمک آموزشی در بین دانش‌آموزان»، اظهار داشت: مربیان و صاحب نظران تعلیم و تربیت، آنچه در سر کلاس و مدرسه اتفاق می‌افتد را آموزش و پرورش می‌دانند و هرچه مصنوعی باشد، آن را تربیت گلخانه‌ای می‌دانند.

وی ادامه داد: وقتی آموزش مدرسه را مصنوعی و غیر طبیعی می‌کنیم، دانش‌آموز به آموزشگاه خصوصی و کلاس تست زنی می‌رود اما در عمل می‌بینیم اتفاق خاصی نمی‌افتد.

عضو هیأت علمی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی خاطرنشان کرد: کتب کمک آموزشی را نمی‌توان صد در صد رد کرد، اما در حال حاضر بازار مکاره‌ای برای پول درآوردن در این خصوص ایجاد شده است

بختیاری تصریح کرد: کلاس فوق برنامه آنچنان کارایی ندارد؛ برای نمونه معلم که از صبح تا ظهر در کلاس درس به دانش‌آموز چیزی یاد نداده است حال چطور  می‌خواهد در کلاس فوق برنامه، مطالب را به او آموزش دهد.

وی با بیان اینکه از کلاس فوق برنامه می‌توان به عنوان متمم استفاده کرد، گفت: برخی مدارس در همان ابتدا صحبت از حمایت برخی مؤسسات آموزشی خاص از دانش‌آموزان می‌کنند و اینها بازار مکاره‌ای است که تشکیل شده است.

 

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما