یادداشتکدخبر : 19362


کاردانشی ها برای دریافت پروانه کسب در ۱۱۰ رشته نیاز به آزمون ندارندمدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق قانون صنفی مصوب مجلس شورای اسلامی، دانش آموزانی که مدرک دیپلم کاردانش دارند برای دریافت پروانه کسب در ۱۱۰ رشته نیاز به شرکت در آزمون ندارند.چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۶:۰۴ --
تعداد بازدید: 232 بازدید

سید مصطفی آذرکیش در گفت و گو با پانا، در پاسخ به این سوال که آیا هنرجویان برای دریافت پروانه کسب در ۱۱۰ رشته مشخص شده، نباید آزمون دهند؟، اظهار کرد: طبق قانون نظام صنفی مصوب مجلس شورای اسلامی، دانش آموزان دارای مدرک دیپلم کاردانش در ۱۱۰ رشته برای دریافت پروانه کسب نیاز به آزمون ندارند .
وی در پاسخ به این سوال که ۱۱۰ رشته بر چه مبنایی مشخص شده است؟، ادامه داد: در آیین نامه اجرایی مربوط به این قانون عناوین این ۱۱۰ رشته ذکر شده است .
آذرکیش افزود: همکاری دستگاه ها و سازمان ها شرایط خوبی را ایجاد می کند که ما شاهد اخبار خوب بیشتری در این زمینه ها باشیم .
مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: این موضوع یکی از تسهیلات خوب شاخه کاردانش است. علاوه بر این بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری تمام دستگاه های اجرایی باید از آموزش و پرورش حمایت کنند در حال رایزنی برای دریافت تسهیلات بیشتری در اشتغال و ادامه تحصیل هنرجویان هستیم. البته اولویت در کاردانش، اشتغال است .

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما