یادداشتکدخبر : 21235


چرا معلم ابتدایی هیچ اقتداری ندارد؟پیام مخاطبان سایت معلم ایرانی صرفا جهت اطلاع مسئولین محترم انتشار میابد!   در واکنش به خبر “لزوم تقویت پرسشگری در دانش‌آموزان با ایجاد محیط‌های یادگیری“:   با سلام خانم مسئول ، اگر تقویت و پرورش روحیه ی پرسشگری از نظر شما مهم است، پس مهم است! تأیید می کنم که پرسش ها اهمیت دارند، […]دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۷:۰۷ --
تعداد بازدید: 939 بازدید

پیام مخاطبان سایت معلم ایرانی صرفا جهت اطلاع مسئولین محترم انتشار میابد!

 

در واکنش به خبر “لزوم تقویت پرسشگری در دانش‌آموزان با ایجاد محیط‌های یادگیری“:

 

با سلام
خانم مسئول ، اگر تقویت و پرورش روحیه ی پرسشگری از نظر شما مهم است، پس مهم است!
تأیید می کنم که پرسش ها اهمیت دارند، تأیید می کنم که در جامعه ای که نیمه ای از حکومتش دموکراسی باشد، همه می توانند پرسشگر باشند، و ضمن تأیید ، تأکید می کنم که برای مردم پرسشگر،وجود مسئولانی پاسخگو ضروری است.
به عنوان یک معلم که باید دانش آموزانی پرسشگر پرورش دهد، از میان صدها چرا و چگونه ای که در ذهن دارم، چند پرسش ساده بیان می کنم ، امیدوارم که پاسخگو باشید.
– پاسخ دانش آموز پرسشگر را چه کسی خواهد داد؟ معلمی که خود پرسشگر است یا شما؟
– چرا آموزش ابتدایی هر ساله به صورتی عمیق و کلی با تغییرات بزرگ غیر کارشناسانه (حتی در مسائل سلیقه ای شخصی) مانند تدریس معلم در کلاس، ارزشیابی، نمره دهی ، استفاده از ابزار و وسایل کمک آموزشی ،پرسشگری و … مواجه شود اما دبیران مقاطع دیگر آزادانه و با اقتدار ،روش های تدریس پانصد سال پیش را اجرا کنند؟ و کسی جرأت دخالت ندارد؟
– چرا مسئولان آموزش ابتدایی قدرت و جسارت عذر خواهی به خاطر اشتباهی به نام ارزشیابی توصیفی را ندارند و چرا بر اشتباه خود اصرار می ورزند؟
– اگر ارزشیابی توصیفی ، نتیجه ی تحقیقات اساتید و علمای آموزش است، چرا خود ایشان از این روش استفاده نمی کنند؟
– شرط استخدام رسمی در آموزش و پرورش و معلمی چیست؟ نمره ی آزمون ورودی در کنکور است؟ یا صداقت ، پشتکار، علاقه و مهارت ؟
– چرا معلم نباید بیمه ی مناسب داشته باشد؟ مگر دندان معلم اهمیت ندارد یا هزینه های دندانپزشکی کم است که هیچ صحبتی از بیمه ی دندانپزشکی برای معلمان نمی شود؟
– چرا کارکنان شاغل بانک … سالیانه ۱۲۵۰۰۰۰ و بازنشسته های همان بانک سالیانه ۸۵۰۰۰۰ تومان حق لباس می گیرند و معلم نمی تواند چنین پرداختی را در عمرش تجربه کند؟ آیا معلم نیاز به لباس ندارد؟ یا کارکنان آن بانک بی لباسند؟
– چرا معلمان ابتدایی بازیچه ی وزرا و رؤسا و معاونان موقت و دوره ای است و برنامه ی منسجم و ثابت و کارآمدی در محتوای دروس وجود ندارد و به راحتی پس از هر دو سه سال ، محتوای کتب به طور کامل عوض می شود؟
– چرا استفاده از کتاب الکترونیک به جای کتاب های کاغذی در برنامه ی آموزش و پرورش نیست؟
– چرا یک بار در یک مدرسه ی مناطق محروم چند زبانه حضور نمی یابید که نتیجه ی اوامر و دستورات خود را از نزدیک ببینید. و بدانید آن کتب ، با روش های تدریس فعال و ارزشیابی توصیفی و معلمی که به خاطر مشکلات مالی هیچ تمرکزی بر امر تدریس ندارد و دانش أموزی که شب را با شکم سیر نخوابیده ، چگونه به پایه ی بالاتر رسیده است؟
– چرا در مقایسه با سایر کشورها و سایر ادوار تاریخی کشور، امروزه معلم ابتدایی هیچ اقتداری ندارد؟ و حتی دانش آموز می تواند او را بزند و معلم فقط می تواند کتک بخورد؟
-…..؟

 

منتظر

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما