یادداشتکدخبر : 22034


پرداخت ۶۰ هزار ساعت حق‌التدریس در دبیرستان‌هاابراهیم رفیعی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اظهار داشت: سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در حوزه نیروی انسانی دبیرستان‌ها و هنرستان‌های تهران به ویژه در بخش مردان با محدودیت مواجه بودیم که برای جبران آن از ظرفیت نیروهای حق‌التدریس و تدریس غیرموظف فرهنگیان رسمی […]یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱ --
تعداد بازدید: 498 بازدید

ابراهیم رفیعی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اظهار داشت: سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در حوزه نیروی انسانی دبیرستان‌ها و هنرستان‌های تهران به ویژه در بخش مردان با محدودیت مواجه بودیم که برای جبران آن از ظرفیت نیروهای حق‌التدریس و تدریس غیرموظف فرهنگیان رسمی استفاده کردیم و به این ترتیب موقتاً از این مشکل عبور کردیم.

وی افزود: هم‌اکنون نزدیک به ۶۰ هزار ساعت حق‌التدریس در آموزش و پرورش تهران پرداخت می‌شود که مبلغ زیادی است و همواره در سال‌های گذشته در پرداخت آن با مشکل روبه‌رو بوده‌ایم.

رفیعی ادامه داد: توسعه مهارت‌آموزی و توجه به رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش از سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش است و در این بخش در حوزه نیروی انسانی، تجهیزات و فضا بیش از سایر شاخه‌ها مشکل داریم؛ در تهران با حفظ تناسب رشته‌ها باید ۱۰۰۰ کلاس جدید در هنرستان‌ها ایجاد شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش تهران با بیان اینکه با توجه به استقرار پایه دوازدهم در سال آینده به حدود ۴۰۰ کلاس احتیاج داریم، اضافه کرد: نیروهای شهر تهران سوابق کاری بالا دارند و موج بازنشستگی در سال‌های آینده بسیار بالا خواهد بود بنابراین باید برای حوزه نیروی انسانی تهران برنامه جامعی در نظر گرفته شود.

وی گفت: کمیته استقرار پایه دوازدهم تشکیل شده و در چند جلسه گذشته برنامه‌‌ها را بررسی کرده است و امیدواریم استقرار پایه دوازدهم با کمترین چالش در شهر تهران هدایت شود.

 

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما