یادداشتکدخبر : 24886


پاداش پایان خدمت فرهنگیان ابتدای سال ۹۷ پرداخت می‌شودمعاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌و‌پرورش بیان کرد: ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از محل یک درصد سود شرکت‌ها حاصل می‌شود که ۳هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال ۹۶ است و در ابتدای سال ۹۷ پرداخت خواهد شد.یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴ --
تعداد بازدید: 1,003 بازدید

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌و‌پرورش بیان کرد: ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از محل یک درصد سود شرکت‌ها حاصل می‌شود که ۳هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال ۹۶ است و در ابتدای سال ۹۷ پرداخت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، علی الهیار ترکمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌و‌پرورش در نشست خبری وزیر آموزش‌و‌پرورش در خصوص وضعیت بودجه‌ای این وزارتخانه برای سال آینده، گفت: شواهد نشان می‌دهد سال‌ آینده، سال بهتری برای آموزش‌و‌پرورش خواهد بود.

وی با بیان اینکه اعتبارات آموزش‌و‌پرورش در بودجه سال آینده از ۴۳ هزار میلیارد تومان به ۴۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است و سهم اعتباری ما از بودجه عمومی دولت ۱۱٫۱۶ است که به ۱۲٫۱ از بودجه کشور تغییر پیدا کرده است.

الهیار ترکمن افزود: هم‌‌چنین ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از محل یک درصد سود شرکت‌ها حاصل می‌شود که ۳هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال ۹۶ است و در ابتدای سال ۹۷ پرداخت خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌و‌پرورش معافیت مدارس دولتی از پرداخت هزینه آب، برق و گاز با رعایت الگوی مصرف را یکی از اقدامات خوب مجلس برای آموزش‌و‌پرورش برشمرد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم از محل این معافیت بتوانیم ۴۰۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی اعتباری برای آموزش‌و‌پرورش داشته باشیم که بخشی از‌آن صرف تعمیر و نوسازی مدارس خواهد شد.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه ۱۱۰ درصد اعتبارات ادارات کل آموزش‌و‌پرورش استان‌ها را باید تامین کند که ما ابلاغیه آن را از سازمان برنامه و بودجه دریافت کردیم اما به دلیل مشکل تنخواه، تخصیص‌های ما پرداخت نشده است.

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

نظرات بازدید کنندگان

 1. فرهنگی با نشسته گفت:

  منظور از مرخصی ذخیره شده چیست؟مگه ما هم م خصی ذخیره شده داریم؟جل الخالق

 2. محمود محسنی گفت:

  سلام خسته نباشید
  تاریخ دقیق اعلام کنید اول سال روز اول هفته اول ماه اول فصل اول یا شش ماه اول

 3. بازنشسته سال 95 گفت:

  باسلام بقیه پاداش باز نشستگان سال ۹۵ کی پرداخت میشود پول مرخصی های ذخیره شده کی پرداخت میشود

 4. ناشناس گفت:

  برای شصت هزار بازنشسته ی سال ۹۷ فکری نکرده اید؟ واقعا که …!
  یک مقایسه ی سرانگشتی بین دریافتی معلمان در آموزش و پرورش و سایر ادارات لازمه ؛ این مقایسه چه وقت و توسط چه کسی قراره انجام بشه ؟ مقایسه ی میزان دریافتی ها ، تسهیلات، پاداش ها، زمان پرداخت پاداش بازنشستگی و هزاران درد بی درمان آموزش و پرورش.

دیدگاه شما