یادداشتکدخبر : 16629


وضعیت استخدام ۳۸ هزار نفر از نیروهای حق‌التدریسی تا فردا نهایی می‌شودعضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مسائل مربوط به حق‌التدریسی‌ها موضوع چند جلسه گذشته این کمیسیون بوده است، گفت: تصمیمات ما درباره تعیین تکلیف ۳۸ هزار نفر از حق‌التدریسی‌ها تا فردا نهایی می‌شود و به صحن علنی مجلس می‌رود.دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۱۲ --
تعداد بازدید: 2,404 بازدید

اسدالله عباسی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس با بیان اینکه مسائل مربوط به حق‌التدریسی‌ها موضوع چند جلسه گذشته این کمیسیون بود، اظهار داشت: تصمیمات ما درباره حق‌التدریسی‌ها تا فردا نهایی می‌شود و به صحن علنی مجلس می‌رود.

وی افزود:‌ موضوع این طرح، ۳۸ هزار نفر از آموزش‌دهندگان نهضت و حق‌التدریس‌ها هستند که به تدریج سامان‌دهی شده و آموزش و پرورش مکلف به استخدام تدریجی آنها خواهد شد.

عباسی، روش درست جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش را از طریق دانشگاه فرهنگیان دانست و عنوان کرد: متأسفانه بر اساس یک استراتژی غلط، تعدادی از افراد به عنوان حق‌التدریسی در آموزش و پرورش جذب شدند و برای آنها حقی در این زمینه ایجاد شده بود که نیاز بود مجلس در خصوص تعیین تکلیف آنها ورود کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: درصد قابل توجهی از این ۳۸ هزار نفر را بانوان تشکیل می‌دهند که نمی‌توانند به مناطق محروم و دور افتاده اعزام شوند بنابراین در ادامه هم دچار مشکل خواهیم شد.

 وی با اشاره به نیاز آموزش و پرورش در سال‌های آینده برای جذب ۶۵۰ هزار نیروی انسانی، اضافه کرد: متأسفانه چون وزرا تغییر می‌کنند کسی در رابطه با سیاست‌های گذشته پاسخگو نیست البته امیدوار هستیم پس از این قانون، این مسئله تمام شود و پس از تعیین تکلیف آخرین گروه از این افراد، دیگر این مسئله ادامه پیدا نکند.

 

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

نظرات بازدید کنندگان

 1. موذنی گفت:

  شمایی که می گویید معلمان حق التدریس بدون آزمون نباید استخدام شوند،ما معلمان حق التدریس با حداقل ۱۰ سال سابقه کار در آموزش و پرورش هستیم،ما در طی این سالها آزمون خود را به خوبی پس داده ایم و آزموده را آزموندن خطاست،ما در بدنه آموزش و پرورش هستیم و آزمون برای کسانی است که جدیدا وارد آموزش و پرورش می شوند،ما در طی این سالهای آزمونها و ضمن خدمت های زیادی شرکت کرده ایم از همه آنها موفق بیرون آمده ایم

  • فرهاد گفت:

   درست است که معلمان حق التدریس دوره رایگان دیده اند و بدون آزمون و با بند پ و ناعادلانه و در شرائط نابرابر و بدون آزمون سراسری و رقابتی وارد بدنه آ.پ شده اند و ما افراد بیکار از همان ۱۰ سال پیش که اینها وارد بدنه شده اند، بیکار و جویای کار هستیم و با مدرک فوق لیسانس در ترمینال ها مسافرکشی و کارگری میکنیم. و حال افرادی که با روش ناعادلانه به بدنه آ.پ وارد شده اند ادعای استخدام شدن بدون آزمون دارند. واقعأ کجاست عدالت و برابری ….درست است که در طول خدمت زحمات زیادی متقبل شده اند اما انصاف نیست بدون رقابت با سایر افراد جویای کار رسمی شوند و تا اینجا هم با بی عدالتی و تبعیض حق التدریس شده اند.

 2. فائز فرهادی گفت:

  استخدام معلمان حق التدریس بدون آزمون سراسری در نظام اسلامی غیرعادلانه است و آنها باید در شرائط برابر با سایر متقاضیان استخدام رقابت کنند و درصورت قبولی در آزمون استخدامی در مصاحبه علمی و عملی میشود امتیازی به ازای سابقه تدریسشان درنظر گرفت وگرنه استخدام آنها بصورت پیمانی یا رسمی و بدون آزمون سراسری و در شرائط نامساوی ظلم به تحصیلکردگان جویای کار است.

 3. سلام برای تصویب استخدام اموزش دهندگان وحق التدریسی ها صد بار مردیم وزنده شده ایم باز بهانه تازه مناطق دور افتاده وسایل نقلیه در اختیار معلم قرار بگیرد مناطق دور افتاده میروند سربازمعلمان رو مناطق دورافتاده بفرستید بعضی از سربازان سر مرزها دوران سربازی رو میگذارنده اینا مناطق دور افتاده تو خدا رو دیگه قطعی کنید

 4. بلوچ گفت:

  با سلام .بنده آموزش دهنده نهضت سواد آموزی از سال ۹۰تا ۹۶هستم اسم ما تولیست استخدامی ها نیست با توجه به اینکه افرادی فقط یک دوره ۵نفر آموزش دانند اسمشون است حال من که این همه تجربه دارم ۶سال من جذب نمیشم فقط افرادی جذب میشن که در یک دوره ۵نفر سواد اموز داشن این عادلانه است شما خودتان قضاوت کنید.واقعا ما نماینده میفرستیم مجلس واسه چی کسی جوابگو نیست ی ذره به فکر ما هم باشید .باتشکر

دیدگاه شما