کد خبر : 16536
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۷
478 بازدید بازدید

” وزیر محجوب آموزش و پرورش تمایلی به ماندن بی ثمر ندارد/ در حالی که معلمان برای بازنشستگی روز شماری می کنند مدیران ستادی با معدل بالای ۳۰ سال سابقه خدمت، بازنشسته نمی شوند/ برخی بخش ها را هم که نمی شود رفت سراغ شان و تغییر داد “

” وزیر محجوب آموزش و پرورش تمایلی به ماندن بی ثمر ندارد/ در حالی که معلمان برای بازنشستگی روز شماری می کنند مدیران ستادی با معدل بالای ۳۰ سال سابقه خدمت، بازنشسته نمی شوند/ برخی بخش ها را هم که نمی شود رفت سراغ شان و تغییر داد “

او همچنان ایمان دارد به تحول بنیادین در آموزش و پرورش، تحولی نه از جنس تغییرات فله ای برای خاموش کردن صدای دوستان معترض و اداره آرام وزارتخانه، تحولی در مسائل اساسی یعنی “تعلیم و تربیت فرزندان این مرز بوم” این تفاوتِ نگاه مهم است/ وزرای آموزش و پرورش بیش و پیش از آنکه سکاندار نهاد تعلیم و تربیت باشند، تقلیل یافته به معاونت پشتیبانی و نیروی انسانی شده اند/ در این میانه همواره مساله اصلی که همان “مدرسه، معلم ، دانش آموز و کلاس درس” به فراموشی سپرده شده و می شود/ از عدم همکاری مجلس و مطالبات عزل و نصبی نمایندگان و از سیطره نگاه سیاسی و نه تخصصی به آموزش وپرورش گله مند بود/ باید تغییر بینش و نگرش و تحول در آموزش و پرورش رخ دهد اما این عزم را در دولت ندیدم/ دانش در این دیدار بیش از آنکه از خود دفاع کند از مطالبات اساسی همچون “کاهش تصدی گری و تمرکز ستاد، سیاست زدایی و تخصص گرایی، تاکید و توجه به مدرسه و معلم به عنوان شاخص اصلی” دفاع می کند/ او با نگاه تحولی به بزرگترین وزارتخانه آمده است و حالا خوب می داند که در این مسیر تنهاست/ اگر می خواهید وزیری مطیع و آرام و ساکت و اداری داشته باشید دانش وزیر خوبی نیست، اگر می خواهید وزیری داشته باشید که همه را راضی کند و باج بدهد دانش وزیر خوبی نیست

جناب آقای روحانی ریاست جمهوری محترم و محبوب

تردیدهای وزیر ما را جدی بگیرید!

هفته گذشته فرصتی دست داد در نشستی صمیمی و کارشناسانه با وزیر محترم آموزش و پرورش به بررسی مسئله و مشکل اساسی  این وزراتخانه ی مادر بپردازیم…
بعد از سخنان ما که نقد نگاه سخت افزاری به مقوله تعلیم و تربیت و تاکید بر  مشکل نرم افزاری  این نهاد داشت…. بر  بی توجهی به نقش آموزش پرورش در فرآیند توسعه و ابراز تاسف از ناهمراهی آنهایی که انتظار کمک از آنها می رفت، سخن را تمام کردیم….جناب دانش آشتیانی صادقانه و صمیمانه همچون گذشته از مسیر ناهموار کنونی گفتند.
به باورما ؛ مخاطب این سخنان همه ی معلمان، دانش آموزان و خانواده های آنان،  تمام مردان و زنان این مرز وبوم، همه دولت مردانی که دل در گرو توسعه کشور دارند می باشد.
البته توصیه ما به جناب وزیر کوتاه بود ولی گویا – فاستقم کماامرت- .. . .
در ادامه گزارشی از این دیدار را با هم بخوانیم…
در هنگامه ای که برخی دوستان برای وزیر شدن مشغول برنامه نوشتن و گفت و گو و لابی گری هستند ، وزیر محجوب آموزش و پرورش تمایلی به ماندن بی ثمر ندارد.

او همچنان ایمان دارد به تحول بنیادین در آموزش و پرورش، تحولی نه از جنس تغییرات فله ای برای خاموش کردن صدای دوستان معترض و اداره آرام وزارتخانه، تحولی در مسائل اساسی یعنی “تعلیم و تربیت فرزندان این مرز بوم” این تفاوتِ نگاه مهم است.

 

 آقای رئیس جمهور
وزرای آموزش و پرورش بیش و پیش از آنکه سکاندار نهاد تعلیم و تربیت باشند، تقلیل یافته به معاونت پشتیبانی و نیروی انسانی شده اند .
گویا رسالت وزیر تنها پرداخت حقوق و پاداش کارکنان و توزیع و تقسیم پست های مدیریتی به نمایندگان مجلس و دیگر ذی نفوذان قدرت سیاسی است .
در این میانه همواره مساله اصلی که همان “مدرسه، معلم ، دانش آموز و کلاس درس” به فراموشی سپرده شده و می شود .
دانش در گفت و گویی صمیمی و کارشناسانه از عدم “عزم ملی” نسبت به تحول در آموزش و پرورش سخن گفت، از عدم همکاری مجلس و مطالبات عزل و نصبی  نمایندگان و از سیطره نگاه سیاسی و نه تخصصی به آموزش و پرورش گله مند بود.
آقای رئیس جمهور
همان گونه که وزیر تاکید می کند مسایل اساسی آموزش و پرورش با رفتن و ماندن افراد تعییر چندانی نمی کند. دانش نیز  معتقد است “که زمان این رسیده که باید تغییر بینش و نگرش و تحول در آموزش و پرورش رخ دهد اما این عزم را در دولت ندیدم”
دانش از مسیر مقاوم تغییر می گوید :  “برای کاهش تصدی از وزارتخانه شروع کردیم . آخر اسفند بخشنامه تفویض اختیار را به استان ها دادیم و هنوز درگیر هستیم . مجموعه ستاد موافق این مساله نیست و بعضی از معاونت ها و مدیریت ها مقاومت می کنند”
در حالی که معلمان برای بازنشستگی روز شماری می کنند مدیران ستادی با معدل بالای ۳۰ سال سابقه خدمت، بازنشسته نمی شوند ! چنین ستاد فرتوتی نمی تواند تحول آفرین و چابک باشد . البته برخی بخش ها را هم که نمی شود رفت سراغ شان و تغییر داد!!
منتخب ملت ایران
دانش در این دیدار بیش از آنکه از خود دفاع کند از مطالبات اساسی همچون “کاهش تصدی گری و تمرکز ستاد، سیاست زدایی و تخصص گرایی، تاکید و توجه به مدرسه و معلم به عنوان شاخص اصلی” دفاع می کند.
دانش برای ماندن به هر قیمتی ساخته نشده است .او با نگاه تحولی به بزرگترین وزارتخانه آمده است و حالا خوب می داند که در این مسیر تنهاست .
آقای روحانی عزیز
این دغدغه و تردید های وزیرتان را جدی بگیرید، این تردید ها شخصی نیست. اگرمی خواهید وزیر بی دغدغه و خنثی و راکد داشته باشید دانش وزیر خوبی نیست، اگر می خواهید وزیری مطیع و  آرام و ساکت و اداری داشته باشید دانش وزیر خوبی نیست، اگر می خواهید وزیری داشته باشید که همه را راضی کند و باج بدهد دانش وزیر خوبی نیست.
و در آخر اینکه هر وزیری که انتخاب می کنید  این را بدانید که این تردید ها جدی تر از جدی است.

 

منبع: صدای معلم

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس شنبه , ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵

سلام. قبلافرهنگیان که بامدرک لیسانس قصدادامه کاربه مدت یک سال داشتندمیگفتن بایداموزشی خدمت کنندالان درنهبندان مدیران ومعاونان با۳۱سال خدمت هنوزهم مشتاق خدمت باهمان پست هستندچرااگه بخشنامه بعداز۳۰سال برگشت به پست آموزشی است دراین شهرستان اجرانمی شود؟چه بساکه معلمان مجرب برای تصدی پست مدیرومعاون هستندکه به دلیل تمدیدخدمت افرادبازنشسته نمی توانندتواناییهایشان راعملی کنند.لطفاازمدبراموزش وپرورش که خودش بامدرک لیسانس معادل۳۲سال است خدمت می کندموضوع راجویاومشکل بقیه فرهنگیان مجرب راحل کنید

آخرین خبرها

یادداشت

کاکتوسکده هنرستان کشاورزی جنت رشت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب