یادداشتکدخبر : 24374


وارد یک بازی شده ایم که از ابتدا بازنده ایم؟پاسخی به مدافعان انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیانپنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۶:۴۱ --
تعداد بازدید: 286 بازدید

مدافعان شرکت در انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان بدین باورند که بایست از روزنه های ایجاد شده جهت تحقق اهداف صنفی بهره برد و این انتخابات را علی رغم ایرادهای وارده بر آن به فال نیک گرفت و در آن مشارکت فعال داشت.

مدافعانی که از حداقل ها سخن می گویند و مخالفان انتخابات صندوق را به اتوپیا گرایی متهم می کنند و خود را عملگرا و واقع بین تصور می کنند . بایست ابتدا به طور واضح و شفاف شرایط حداقلی و استفاده از این حداقل را بیان کنند و سپس با سنجیدن تمامی شرایط و جوانب کار ، اثبات نمایند که شرایط مورد نظر در مجموع به نفع جنبش صنفی و مطالبات صنفی است .

به نظر میرسد  شرایط حداقلی موجود، نه تنها حداقلی نیست بلکه حداقل ها هم از بین خواهد برد . اگر به صورت واقعی به قضایا بنگریم متوجه خواهیم شد وارد یک بازی شده ایم که از ابتدا بازنده ایم چون نظارت دقیق و شفاف بر صندوق با انتخاب تنها سه نماینده که ممکن است تخصص مالی و حسابرسی هم نداشته باشند امکان پذیر نیست و در صورت شکست در نظارت بر صندوق باعث بی اعتباری خود و جنبش صنفی خواهند شد .

این سرخوردگی  میتواند مقدمه ای باشد برای انفعال هر چه بیشتر بدنه جنبش صنفی و بی اعتمادی بدنه نسبت به فعالان صنفی و در نهایت بستری برای از دست دادن حداقل هایی که در طول سالهای گذشته جنبش صنفی مطالبه محور توانسته بدست آورد.

طرفدارن واقع گرایی باید به این پرسش نیز پاسخی شفاف دهند که به فرض توانایی نظارت بر صندوق ذخیره ، با توجه به در اقلیت مطلق بودن خود در تصمیم گیری های صندوق ذخیره ، چگونه می توانند اکثریت مطلق صندوق را با تصمیمات خود هماهنگ کرده و یا بر تصمیم آنان تاثیر گذارند؟!

 

منبع: کانال کانون صنفی معلمان تهران

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما