یادداشتکدخبر : 21979


نیروهای حق التدریس از تجربه لازم در امر تدریس برخوردارندوزیر آموزش و پرورش از نیاز به نیروهای توانمند حق التدریس شاغل در مدارس کشور خبر داد.جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۱ --
تعداد بازدید: 865 بازدید

سید محمد بطحایی در حاشیه آیین افتتاح پنج طرح بزرگ آموزشی که صبح امروز ۲۴ آذر ماه در دزفول برگزار شد ، گفت : اولویت استخدام درآموزش و پرورش با نیروهای حق التدریس با تجربه و توانمند است به شرط اینکه صلاحیت و شایستگی لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه نیروهای حق التدریس از تجربه لازم در امر تدریس برخوردارند ، توضیح داد : این افراد با فضای مدرسه و همچنین سایر امور مرتبط با فرآیند یاددهی– یادگیری بیش از افرادی که ازپشت میز دانشگاه میخواهند وارد آموزش وپرورش بشوند، آشنایی دارند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در دوسال گذشته، نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را در دست بررسی داشتند که در این طرح تا حدود زیادی وظیفه آموزش و پرورش را در امر استخدام و به کارگیری نیروهای حق التدریس مشخص می کند .

بطحایی اضافه کرد : این طرح ظرف مدت دو ماه آینده به سرانجام خواهند رسید و امیدواریم با به سرانجام رسیدن این طرح شاهد برطرف شدن مشکلات این قشر از معلمان باشیم.

وی  با اظهار اینکه آموزش و پرورش کشور به نیروهای حق التدریس با تجربه نیاز دارد، عنوان کرد : در شش سال آینده  آموزش و پرورش کشور به شدت به نیروی انسانی نیاز دارد ودر صورتی که طرح مجلس به سرانجام نرسد این افراد می توانند امیدوار باشند، تا در فرصتی دوباره از ظرفیت آنها در آموزش و پرورش استفاده شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان یاد آور شد : آموزش و پرورش متعلق به همه مردم کشور است و تنها با رویکرد مشارکتی می توان انتظار موفقیت از این نهاد داشت.

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

نظرات بازدید کنندگان

  1. معلم حق التدریس گفت:

    آره این نطقشون از ترس هست…..بله ۲۱آذرجوانهارو در مجلس دیدند فهمیدن حق التدریسان از بهترین روزها وسالهای جوانیشان نخواهتد گذشت …..معاون محترمشونم که دیدید چه جوری سوار ماشین کردن فرستادنش رفت….تو مملکت ما مدتی است تا فریاد نزنی کسی صدایت را نمی شنود وحقت را نمی دهد وجای بسی تاسف است مسئولان وانقلابیون باید به هوش باشند که چرا عده ای با فریاد فقط می شنوند بررسی کنید حتما علل مهمی دارد….
    وضمناسانسور خبری صدا وسیمادرموردتجمع ۲۱آذر نشان از ضعفهای مدیریتی است که مسئولان قبول دارند اما نمیخواهند عموم مردم در جریان قراربگیرند ….یک سوال چطور اگر برگی در جزیره ای دور افتاده از شاخه حدا وبه زمین فرو افتد تیتر اول اخبار صدا وسیماست اما حق خواهی جوانان سانشور می شود؟

دیدگاه شما