یادداشتکدخبر : 26083


نقدِ اظهارات اخیر میرحمایت میرزاده، نمایندۀ مجلس شورای اسلامی در حمایت از مصوبۀ لغو آزمون ورودی مدارس سمپادعجیب‌ترین ادعای ایشان، مهاجرت از روستا به شهر به علت وجودنداشتن مدارس تیزهوشان در روستاها است. بایدیادآوری کرد مهاجرت روستاییان به شهرها، علل دیگری نیز دارد. برخی روستاییان، به علت وجودنداشتن شغل، بیمارستان، مدرسه و … در روستایشان به شهرهای دور و اطراف کوچ می‌کنند. امیدواریم راهکار ایشان برای رفع این علل، بیکارکردن شهرنشینان و تخریب مدارس و بیمارستان‌هایشان نباشدچهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۶:۴۶ --
تعداد بازدید: 381 بازدید

میرحمایت میرزاده،  نمایندۀ مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون آموزش و پرورش، اخیراً در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس، از مصوبۀ لغو آزمون ورودی مدارس سمپاد حمایت کرده‌اند. برخی از اظهارات ایشان در این مصاحبه عجیب می‌نماید.

۱) ایشان در بخشی از صحبت‌هایشان فرموده‌اند: «برگزاری آزمون‌های تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی سبب شده که والدین فرزندان خود را برای قبولی در این آزمون‌ها ترغیب کنند که این موضوع باعث از بین رفتن ارزشیابی توصیفی می‌شود.» نکتۀ مهم اینجا است که محل نزاع میان موافقین و مخالفین سمپاد، نه برگزاری آزمون، بلکه وجود مدارس متوسطۀ اول سمپاد است.

۲) ایشان آزمون ورودی را در مقابل ارزشیابی توصیفی قرار می‌دهند و ادعا می‌کنند آزمون سمپاد مخل ارزشیابی توصیفی است. فارغ از آنکه حذف آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان، چه مقدار به رشد ارزشیابی توصیفی کمک خواهد کرد، باید توجه داشت مسئولین مدارس استعدادهای درخشان نیز با استرس مخالفند و تلاششان کشف و پرورش استعدادهای دانش‌آموزان است. به ایشان پیشنهاد می‌شود از برخی مدارس دورۀ اول متوسطۀ سمپاد بازدید کنند و رویکرد چندبعدی این مدارس را ملاحظه فرمایند. پیشتر نیز در مصاحبه‌شان با برنامۀ پرسشگر، ادعاهای عجیبی دربارۀ تک‌بعدی‌بودن مدارس سمپاد مطرح کرده بودند که به واکنش تند فاطمه مهاجرانی، سرپرست مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان منجر شد.

۳)آخرین و عجیب‌ترین ادعای ایشان، مهاجرت از روستا به شهر به علت وجودنداشتن مدارس تیزهوشان در روستاها است. بایدیادآوری کرد مهاجرت روستاییان به شهرها، علل دیگری نیز دارد. برخی روستاییان، به علت وجودنداشتن شغل، بیمارستان، مدرسه و … در روستایشان به شهرهای دور و اطراف کوچ می‌کنند. امیدواریم راهکار ایشان برای رفع این علل، بیکارکردن شهرنشینان و تخریب مدارس و بیمارستان‌هایشان نباشد.

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما