یادداشتکدخبر : 21051


معلم ایثارگری که دانش آموزانش را ایثارگر کرده استبه گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، نقش الگویی معلم برای دانش‌آموزان غیرقابل انکار است؛ معلم در مدت تدریس و ارتباط خود با دانش‌آموزان قبل از انتقال دانش با روح دانش‌آموزان در ارتباط است و با خلق و خوی خود بر آنها اثر می‌گذارد و هرچه روح معلم و دامنه خوی نیکویش بزرگ‌تر باشد، […]پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹ --
تعداد بازدید: 211 بازدید

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، نقش الگویی معلم برای دانش‌آموزان غیرقابل انکار است؛ معلم در مدت تدریس و ارتباط خود با دانش‌آموزان قبل از انتقال دانش با روح دانش‌آموزان در ارتباط است و با خلق و خوی خود بر آنها اثر می‌گذارد و هرچه روح معلم و دامنه خوی نیکویش بزرگ‌تر باشد، تأثیرپذیری دانش‌آموزان از او بیشتر خواهد شد.

ثریا مطهرنیا معلم ایثارگر بیجاری، چهره آشنای ایثار و اخلاق نیکو در عرصه معلمی است، او در سال ۹۴ موفق به کسب عنوان برتر دومین جشنواره جلوه‌های معلمی شد و همواره بدون توجه به نام و نان به دنبال گسترش فعالیت‌های ایثارگرانه خود است و در این میان، این معلم الگوی نیک دانش‌آموزان خود شده است.

مطهرنیا که با وجود سابقه بالا هنوز در روستا تدریس می‌کند اکنون در روستای خورخوره بیجار به کار معلمی اشتغال دارد.

وی پس از زلزله‌ای که در غرب کشور منجر به بی‌خانمانی و شرایط نابسامان بسیاری از هم‌وطنان شد، با ارائه پیشنهادی تمام دانش‌آموزان و اولیای آنها را با خود برای ایثار همراه کرده است.

مردم این روستا که شاید خود از شرایط اقتصادی مطلوبی برخوردار نباشند با حداقل امکانات دست به کار شدند تا بتوانند آلام زلزله‌زدگان را تسکین دهند.

حضور دانش‌آموزان در این قبیل امور خیریه مصداق عینی و بارز آموزش مهارت‌های زندگی است.

انتهای پیام/

 

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما