کد خبر : 26000
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
150 بازدید بازدید

مدیران نقدناپذیر و غیرپاسخ گو ؛ آیا نقدپذیری فقط حرف است ؟

مدیران نقدناپذیر و غیرپاسخ گو ؛ آیا نقدپذیری فقط حرف است ؟

عصر ارتباطات و عصر قدرت نمایی و تاثیر گذاری فضای مجازی این حسن را داشت که مدیران و مسئولین خود را در اتاقی شیشه ای و در برابر چشم میلیونها ناظر دیده  و بنا به قولی از خداوند نمی ترسند اما از رسانه ها و منتقدان رسانه می ترسند و خواه ناخواه مراقب اعمال و

عصر ارتباطات و عصر قدرت نمایی و تاثیر گذاری فضای مجازی این حسن را داشت که مدیران و مسئولین خود را در اتاقی شیشه ای و در برابر چشم میلیونها ناظر دیده  و بنا به قولی از خداوند نمی ترسند اما از رسانه ها و منتقدان رسانه می ترسند و خواه ناخواه مراقب اعمال و اقوال خویش می شوند.
امروزه مدیری نیست که ژست روشنفکری نگیرد و خود را دارای سعه صدر و روحیه نقدپذیری نداند ؛ اما واقعیت چیست ؟
واقعیت آنست که کمتر مدیر یا مسئولی قلبا به نقد خویش از سوی مردم یا رسانه ها متمایل است و آنچه دلخواه اوست نه نقد که مدح مداوم است و برجسته نمایی کرامات.
به همین علت، به صورت مستمر،با خوش بینی مفرط و تصنعی، به دادن آمار های ارتقاء و پیشرفت و افزایش و بهره وری و راندمان کاری و تجزیه و تحلیل های نموداری حاوی درصدهای ترقی مشغول است و خبری از کاهش ها و پسرفت ها و عقب ماندگی ها و به تبع آن آشکارسازی نقاط ضعف و نیاز به تلاش ،در هیچ حوزه تحت ریاست و مدیریت از ایشان استماع نمی شود.
بیشتر مدیران ترجیح می دهند تعریف و تمجید بشنوند و اشعار دل انگیز در وصف و مدحشان ، در قبال انجام کمترین و بدیهی ترین وظیفه و مسئولیتشان ،سروده شود.
اما تحمل کوچکترین نقد و انتقاد را از خود ندارند و به شدت در برابر نقد آشفته شده و عکس العمل هیجانی نشان می دهند.

این واکنش در دو دسته از مدیران قابل رویت است:
یک – مدیرانی که سالها با روش استبدادی و دیکتاتورمآبانه مدیریت کرده و از میزی به میز دیگر دائما در حال تردد بوده اند و بازنشستگی برایشان مفهومی ندارد.  تحمل کوچکترین نقد و انتقاد را از خود ندارند و به شدت در برابر نقد آشفته شده و عکس العمل هیجانی نشان می دهند
دو- مدیرانی که بدون احراز شرایط وشایستگی های لازم و بدون طی کردن سلسله مراتب تدریجی، ناگهانی و یک شبه و بر اساس سفارش و رابطه به پستهای مدیریتی ارتقا یافته اند.

عصر،عصر شفاف سازی و همراه بودن و در معرض نقد و انتقادات سازنده قرار دادن و سنجش از سوی  مردم و ارباب رجوع است و مدیر و مسئولی که این مهم را تا به امروز نپذیرفته،دیر یا زود و خواه یا ناخواه ناچار به این امر خواهد بود .

 

صدای معلم

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

یادداشت

کاکتوسکده هنرستان کشاورزی جنت رشت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب