یادداشتکدخبر : 24673


مدارس به شرط رعایت الگوی مصرف از پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز معاف شدندسخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: مجلس قانون معافیت مدارس از پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز را مصوب کرد و از سال ۹۷، مدارس از پرداخت این هزینه‌ها به شرط رعایت الگوی مصرف معاف هستند.چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱ --
تعداد بازدید: 89 بازدید

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص «مصوبه مجلس مبنی بر معافیت مدارس از پرداخت هزینه‌های مربوط به آب، برق و گاز»، اظهار داشت: آرزوی چند ساله کسانی که در آموزش و پرورش بودند، چنین موضوعی بود؛ بالاخره مدارس برای دولت است و این همه هزینه‌های آب، گاز و برق وجود دارد که هیچ یک از مدارس نمی‌توانند آنها را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: سرانه ناچیزی که به مدارس اختصاص داده می‌شود، به جای اینکه برای کیفیت آموزش و پرورش هزینه شود، صرف تأمین پرداخت هزینه‌های قبوض آب، برق و گاز هم نمی‌شود و مدیران مدارس اسیر حضور در ادارات مختلف هستند.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: مجلس این قانون را مصوب کرد و از سال ۹۷، مدارس از پرداخت هزینه‌های آب، برق  و گاز معاف هستند؛ البته به شرط رعایت الگوی مصرف این کار انجام می‌شود.

میرزاده متذکر شد: دستورالعمل الگوی مصرف را وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، نیرو و نفت تهیه کرده و ابلاغ می‌کنند.

وی در خصوص «سرنوشت بدهی‌های مربوط به قبوض مختلف مدارس در حال حاضر»، بیان داشت: بدهی‌های مدارس در این خصوص مربوط به این قانون نیست و این بدهی‌ها سال‌هاست که وجود دارد؛ این قانون مصوب مربوط به سال ۹۷ است و وجود مشکل بدهی مدارس، به دلیل کسری اعتباری آموزش و پرورش است که بخشی از آن مربوط به پرداخت قبوض مدارس است.

 

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما