یادداشتکدخبر : 24621


محل تامین پاداش پایان خدمت فرهنگیان مشخص شدنمایندگان مجلس شورای اسلامی با اختصاص یک درصد از سود شرکت‌های دولتی به وزارت آموز ش و پرورش در سال ۹۷ موافقت کردند.سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۱۵ --
تعداد بازدید: 334 بازدید

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۴ بهمن)  با ۱۹۳ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و سه رأی ممتنع بند الحاقی سوم تبصره ۱۶ لایحه بودحه ۹۷ را به تصویب رساندند.

بر اساس این بند، دولت از طریق خزانه‌داری کل کشور مکلف است ماهانه معادل یک درصد از یک دوازدهم هزینه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت سود‌ده را تا مبلغ ۵ هزار ۲۵۷ میلیارد تومان به حساب عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

بدین ترتیب در سال ۹۷ از محل‌های آورده شده در فوق ۵ هزار و ۲۵۷ میلیارد تومان به وزارت آموزش و پرورش کمک خواهد شد که از این مبلغ ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای پاداش پایان خدمت فرهنگیان و مابقی نیز برای سایر مسائل این وزارتخانه صرف خواهد شد.

لازم به ذکر است نماینده دولت ضمن ابراز موافقت با این بند الحاقی از توافق با مجلس برای تحقق این مهم و کاستن از مشکلات وزارت آموز ش و پرورش خبر داد.

کمیسیون تلفیق بودجه نیز موافقت خود با این بند الحاقی را اعلام کرد.

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما