یادداشتکدخبر : 24824


عمر استاندارد ایمنی برخی از مدارس کشور به پایان رسید/دولت قبل از آموزش به فکر ایمنی کلاس‌های درس باشدعضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش برای ترمیم بافت‌های فرسوده مدارس کافی نیست،گفت:مدارس و دانشگاه‌های که ۹۰ درصد از نظر ایمنی ساختمانی در خطر هستند باید تعطیل شوند.شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳ --
تعداد بازدید: 77 بازدید

محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره بافت‌های فرسوده مدارس و دانشگاه‌های کشور،گفت:با توجه به وضعیت بودجه‌ای وزارت آموزش و پرورش می‌بایست در گام نخست مدارسی که به میزان ۵۰ درصد با معضل بافت‌های فرسوده درگیر هستند را بر طرف کرد تا بتوان شرایط بافت‌های فرسوده مدارس درکشور را به نحو اصولی بهبود بخشید.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معضل بافت‌های فرسوده مدارس کلان شهر تهران  جدی است و در این زمینه نیز شاهد بودیم که رییس جمهور نیز تذاکراتی را بیان کردند.

قمی افزود: خوشبختانه خیرین مدرسه ساز کمک‌های مناسبی در  راستای رفع مشکلات بافت‌های مدارس کرده اند اما جا دارد دولت برای  رفع سراسری معضل بافت‌های فرسوده  در کل کشور عزم جدی در این راستا اتخاذکند.

وی ادامه داد: قبل از آموزش باید امنیت دانشجویان و دانش آموزان برقرار باشد تا این اقشار بتوانند درکلاس‌های آموزشی متناسب با ساختار مهندسی به تحصیل بپردازند بنابراین در حقیقت دولت باید قبل از آموزش به فکر بافت‌های فرسوده دانشگاه‌ها و مدارس کشور باشد.

قمی افزود: برخی از مدارس و دانشگاه‌ها از طول عمر استاندارد از منظر ایمنی ساختمان گذرکرده‌اند بنابراین دولت باید فکری اساسی برای ترمیم بافت‌های فرسوده مدارس و دانشگاه‌ها بکند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش برای ترمیم بافت‌های فرسوده مدارس کافی نیست یادآورشد:مدارس و دانشگاه‌های که ۹۰ درصد از نظر ایمنی ساختمانی در خطر هستند باید تعطیل شوند./

 

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما