یادداشتکدخبر : 18855


دانش آموزان باید مهارت زندگی کردن را در مدرسه بیاموزندوزیر آموزش وپرورش در جمع معلمان هنرستان مدرس،‌گفت: دانش آموزان باید مهارت زندگی کردن را در مدرسه بیاموزند.شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴ --
تعداد بازدید: 250 بازدید

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ، پیش از ظهر امروز سیدمحمدبطحایی در حاشیه آیین بازگشایی مدارس که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، در جمع صمیمی معلمان هنرستان دخترانه شهید مدرس منطقه ۵ تهران، با تبریک سال جدید تحصیلی اظهار کرد: بسیار امیدوارم با اهتمامی که در دولت دوازدهم وجود دارد، بتوانیم بیش از پیش مسائل ومشکلات آموزش وپرورش را حل و فصل کنیم.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در آیین بازگشایی مدارس، تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد، آموزش ها از حافظه محوری به سمت مهارت آموزی تغییر مسیر دهد تا دانش آموزان مهارت زندگی کردن را در مدرسه بیاموزند.

بطحایی با یادآوری تأکید رئیس جمهور برآموزش مهارت ها، خاطرنشان کرد: امیدوارم در دولت دوازدهم بتوانیم بیش از پیش آموزش وپرورش را کاربردی کنیم.

وی ادامه داد: شاهد کسب رتبه های خوبی از سوی برخی دانش آموزان در رقابت های گوناگون از جمله کنکور هستیم، اما همین دانش آموزان ممکن است در حل مشکلات و سامان دهی زندگی خود چنانکه باید توانا نباشند.

وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: تحول در آموزش وپرورش باید با سرعت بیشتری انجام شود و بخش فنی وحرفه ای و کاردانش باید با اهمیت بیشتری دنبال شود

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما