یادداشتکدخبر : 24238


خداحافظی ۷.۵ میلیون دانش‌آموز با استرس نتایج آزمون‌هادر بیانیه معاونان آموزش ابتدایی درباره ممنوعیت برگزاری آزمون در دبستان‌ها آمده است: برگرداندن نشاط به دوران کودکی و محور قرار دادن تربیت ۷٫۵ میلیون دبستانی و خداحافظی با استرس قبول شدن یا نشدن در مدارس خاص، اقدام بزرگی است.سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰ --
تعداد بازدید: 153 بازدید

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، معاونان آموزش ابتدایی سراسر کشور با صدور بیانیه‌ای از تصمیم وزیر آموزش و پرورش برای حذف آزمون از مقطع ابتدایی تشکر کردند.

در این بیانیه خطاب به وزیر آموزش و پرورش آمده است: تصمیم شجاعانه شما برای بازگرداندن کودکی فرزندان ایران، موجی از شادی و شعف را به مدارس آورد، این خبر که «با تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش، برگزاری هرگونه آزمون ورودی در مدارس ابتدایی ممنوع شد» فقط یک تیتر خبری نبود بلکه یک تصمیم سرنوشت‌ساز برای آینده ایران اسلامی است.

برگرداندن نشاط به دوران کودکی و محور قرار دادن تربیت ۷٫۵ میلیون دانش‌آموز ابتدایی و خداحافظی با استرس قبول شدن یا نشدن در مدارس خاص و… اینها دستاورد کوچکی نیست.

می‌توانیم به خود ببالیم که یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین تصمیمات گرفته شده بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی پیرامون تعلیم و تربیت فرزندان ایران عزیز، در دوران وزارت شما اتفاق افتاد و چه فرخنده ایامی است که در جشن سی و نهمین سالگرد چنین انقلابی شاهد شکوفایی اندیشه‌ای ناب باشیم، اندیشه‌ای که می‌تواند مقدمات اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را به شکل صددرصدی در دوره ابتدایی فراهم کند.

ما معاونان آموزش ابتدایی سراسر کشور به نمایندگی از قشر عظیم معلمان ابتدایی، دانش‌آموزان و خانواده‌های ایرانی، خداوند مهربان را شاکریم و از جنابعالی که چنین فرصت ارزشمندی را  فراهم آوردید تشکر و قدردانی می‌کنیم، بهترین تبریکات ما را پذیرفته و حمایت یکان یکان معلمان کشور را پشت سر خود احساس کنید.

از همه نهادهای کشور به ویژه نمایندگان محترم مجلس انتظار داریم کنار وزیر محترم آموزش و پرورش باشند تا این دستگاه بتواند همچنان در تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که در جهت اجرای سند تحول بنیادین و مبتنی بر روش‌های نوین و عملی تعلیم و تربیت است، پیشرو باشد.

 

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

نظرات بازدید کنندگان

 1. علی گفت:

  خدایادرمرحله اول به دادمعلمان برس تادست ازدووسه شغله بودن بردارندومعلمی که بالای بیست سال تدریس داردراحل کنندتقلیل یعنی چی معلم جانشین یعنی چی چرادانش آموزبایددرهفته بادومعلم بااختلافات سلیقه‌های متفاوت روبروشوند.

 2. علی گفت:

  تصمیم درست وبجایی بشرط اینکه مدارس غیرانتفاعی منحل وجمع آوری شوندوکاررابدازبدترش نکنند.

 3. علی گفت:

  آفرین براین اقدام خوب وعالی خداحافظی کتابهای کمک درسی وکاسبی معلمان ورفتن استرس وآمدن نشاط وسرزندگی بچه‌ها درخانواده ها

 4. حمید گفت:

  وزیر جدید و همکاراش خودشون می برند خودشونم می دوزند .

 5. ناشناس گفت:

  این تصمیم بسیار عجولانه بود و خواهش می کنم شما از طرف خودتان بیانیه نوشتید نه از طرف معلمان

دیدگاه شما