یادداشتکدخبر : 24413


حذف آزمون ورودی تیزهوشان ضربه مهلک به مدارس دولتیوزیراسبق آموزش‌وپرورش حذف آزمون تیزهوشان را عامل رونق‌بخشی مدارس خصوصی و ضربه مهلک به مدارس دولتی دانست.جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷ --
تعداد بازدید: 215 بازدید

حمید رضا حاجی بابایی وزیر اسبق آموزش و پرورشدر گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره مصوبه اخیر آموزش‌وپرورش مبنی بر حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان در دوره ابتدایی اظهار کرد: این استدلال که حذف آزمون عامل کاهش استرس است بهانه بوده زیرا اگر این آزمون استرس آور است چرا اقدامی برای حذف آزمون سراسری که مصوبه مجلس بوده است، نمی‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر آزمون سراسری، مدارس خاص و خصوصی هم برگزاری آزمون را در برنامه کاری خود دارند که باید برای این موارد تمهیدی شود.

وزیر اسبق آموزش و پرورش تصریح کرد: حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان باعث انتقال دانش آموزان نخبه به مدارس غیر دولتی می‌شود که این امر ضربه مهلکی برای مدارس دولتی است و به تضعیف آن‌ها منجر می‌شود در حالی که مقام معظم رهبری همواره بر تقویت مدارس دولتی تاکید کردند.

مجلس باید به موضوع حذف آزمون مدارس تیزهوشان وارد شود

حاجی بابایی درباره وجود طرح شهاب و تاثیرگذاری آن در شناسایی استعدادهای برتر به عنوان جایگزینی برای مدارس تیزهوشان گفت: طرح شهاب برای شناسایی نخبگان در مدارسی است که به تیزهوشان دسترسی ندارند و پس از این شناسایی سعی می‌شود که دانش آموز از طریق مدارس تیزهوشان تحت کنترل و آموزش قرار گیرد حال با نبود این مدارس و در نقاط دور دست چه طور می‌توان طرح شهاب را اجرایی کرد.

وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه همه استدلال‌هایی که تاکنون برای حذف آزمون ورودی دوره ابتدایی مطرح شده به دلیل تعطیلی مدارس تیزهوشان است، اظهار کرد: باید مجلس بررسی‌های لازم را برای این مصوبه داشته باشد تا بهترین تصمیم در این خصوص اتخاذ شود.

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما