یادداشتکدخبر : 21196


جزئیات مصوبه مجلس برای اجرای رتبه‌بندی معلمان از سال ۹۷عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس گفت: اعضای این کمیسیون مصوبه‌ای را مبنی بر الزام دولت برای اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان از سال ۹۷ داشتند.یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹ --
تعداد بازدید: 4,074 بازدید

جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس امروز مصوب کردند که با اصلاحیه ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف شود از سال ۹۷ طرح رتبه بندی فرهنگیان را اجرا کند.

وی افزود: براین اساس دولت باید آیین نامه‌های مربوط به طرح رتبه بندی فرهنگیان را تهیه کند و از ابتدای سال ۹۷ این مسئله به شکل کامل و آنگونه که مدنظر سند تحول بنیادین است اجرایی شود.

به گزارش تسنیم،براساس ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شد برای ایجاد تحول در نظام تعلیم و تربیت اقدامات زیر را انجام دهد:

۱- اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به نحوی که کلیه اقدامات وزارت آموزش و پرورش براساس این سند انجام شود و اقدامی مغایر با قانون و سند صورت نگیرد.

۲- تهیه نظام رتبه‌بندی معلمان و استقرار نظام پرداخت‌ها براساس تخصص با شایستگی‌ها و عملکرد رقابتی مبتنی بر نظام رتبه‌بندی معلمان و مهندسی نیروی انسانی براساس سند تحول و نقشه جامع علمی کشور با تصویب مجلس شورای اسلامی در قالب بودجه سنواتی

۳- ارتقای جایگاه آموزش و پرورش به مثابه مهمترین نهاد تربیت نیروی انسانی و مولد سرمایه اجتماعی و انسانی عهده‌دار اجرای سیاست‌های مصوب و هدایت  و نظارت بر آن به‌عنوان امر حاکمیتی با توسعه همکاری دستگاههای اجرائی.

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

نظرات بازدید کنندگان

 1. مجتبی حاجی زاده گفت:

  با سلام و عرض خدا قوت است این رتبه بندی شامل نیرو های خدماتی آموزش و پرورش میشود یا نه زیرا در مرحله اول رتبه بندی که نشد تازه اظهار میداشتند شما به رفاه احتیاج ندارید شما زندگی ندارید شما نان نمیخورید

 2. مهران گفت:

  ایا به گونه ای هست که کارشناسی ارشد با حذف همترازی
  جبران شود؟
  بخدا ظلمی که تو اموزش و پرورش به ما شد هیج ارگانی صورت نگرفته……
  کسانیکه قبلا همارازی میگرفتن طرح طبقه بندی مشاغل شامل حال ایشان شد ولی ما که از طرح اسنفاده نمودیم همترازی شامل حال ما نشد۵

 3. محمد رضا هاشمی گفت:

  با سلام است رتبه بندی شامل نیرو های خدماتی هم خواهد شد

 4. یحیی گفت:

  دلیل اجرا نشدن برنامه توسعه ششم در مورد رزمندکان بیش از شش ماه جبهه

 5. ناشناس گفت:

  با سلام ایا در اجرای نظام رتبه بندی معلمان تاثیرمدرک تحصیلی بالاتر جایگاهی خواهد داشت ؟

دیدگاه شما