یادداشتکدخبر : 23406


تحصیل ۱۰ درصد دانش آموزان کشور در مدارس غیر دولتیمعاون وزیر آموزش و پرورش گفت که از مجموع ۱۳ و نیم میلیون دانش آموز در کشور حدود ۱۰ درصد آن در مدارس غیر دولتی مشغول تحصیل هستند.پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۴:۱۴ --
تعداد بازدید: 88 بازدید

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مجید قدمی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح مدرسه غیر انتفاعی علم و ادب در بابل سرانه دانش آموزی در مدارس دولتی را ۲۵ میلیون ریال اعلام کرد و افزود : این در حالی است که سرانه مدارس غیردولتی ۱۰ میلیون ریال است .
وی گفت : خوشبختانه مدارس غیر دولتی موفق عمل کردند اما همه ما باید مد نظر داشته باشیم که از استاندارد ها عقب نشینی نکنیم.
او افزود : در دنیای امروز همکاران ما در مدارس باید اهل مطالعه باشند و سئوال های دانش آموزان و خانواده ها را پاسخ دهند.
قدمی اظهار داشت: امروز خانواده ها از معلم می پرسند که آیا فرزند ما از تلفن همراه استفاده کند یا نه ؟ در چه سنی و با چه محدودیتی استفاده کنند؟ و زمانی یک معلم می تواند به این سئوالات پاسخ دهد که به روز و اهل مطالعه باشد.
رییس آموزش و پرورش بابل نیز در این مراسم گفت: بازسازی و مقاوم سازی مدارس یکی از برنامه هایی است که باید جدی گرفته شود.
حسین علی نژاد افزود : بهترین روش در این راستا مشارکت های مردمی است که خوشبختانه در این بخش مدارس غیر دولتی موفق عمل کرده اند.
وی اظهار داشت : بابل از جمله شهرهایی است که خانواده ها به مدارس غیردولتی استقبال بیشتری نشان داده اند و هم اکنون ۲۳ درصد ازدانش آموزان بابلی برابر با ۱۶ هزار نفر در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.
دبیرستان غیر دولتی علم و ادب با مساحت یک هزار و ۳۰۰ متر مربع ، ۲۰ کلاس و با اعتبار ۳۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
شهرستان ۵۳۰ هزار نفری بابل دارای بیش از ۷۰ هزار دانش آموز است .

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما