یادداشتکدخبر : 25939


انتقاد یک نماینده از وضعیت مالی وزارت آموزش و پرورشیک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: وضعیت مالی در وزارت آموزش و پرورش جای تاسف دارد. ما امروز مدیون معلمان خود هستیم که در این جایگاه ایستاده‌ایم. ما باید به فکر این قشر باشیم.یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳ --
تعداد بازدید: 158 بازدید

به گزارش ایسنا، بهمن طاهرخانی در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی امروز، بیان کرد: وضع اسفبار وزارت آموزش و پرورش جای تاسف دارد. بر اساس قانون اساسی که منشاء اتحاد و اجرای اهداف عالی نظام بین مردم و حاکمیت است، در بند ۳ اصل سه قانون اساسی و اصل ۳۰ و بند یک که اصل ۴۳ قانون اساسی روشن به این مطلب اشاره شده است. ما مدیون آموزش معلمان‌مان هستیم که امروز در اینجا ایستاده‌ایم و باید به فکر آنها باشیم.

وی در تذکری دیگر بیان کرد: برای بیمه محصولات کشاورزی، مردم پول داده‌اند و بیمه باید به موقع به تعهدات خود عمل کند. متاسفانه ۱۰ روز دیگر عید است و کشاورزان استان هیچ پولی در دست ندارند. چه کسی باید در کشور جلوی فساد اداری را بگیرد. نام بلند عدالت که در تاریخ همه جا به عنوان شورانگیزترین بحث در جامعه مطرح بوده است امروز در جامعه ما کجاست. ما چقدر عدالت اجتماعی داریم، چرا باید این همه تفاوت میان فقیر و غنی وجود داشته باشد؟

وی افزود: چرا باید این میزان در جامعه محرومیت باشد که ما در حضور مردم شرمنده باشیم. بیکاری مردان را در خانواده شرمسار کرده است.

طاهرخانی در تذکری دیگر بیان کرد: چرا تا به امروز به فکر وضعیت آب در شهرستان‌هایی که کشاورزی اقتصاد اول آنان است، نبوده‌ایم؟ چرا مباحث مربوط به آبیاری علمی و قطره‌ای در کشور اجرا نمی‌شود؟ ما باید کاری کنیم که دولتمردان در قالب قانون در بیایند نه قانون در قالب دولتمردان.

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما