یادداشتکدخبر : 16621


استخدام در آموزش و پرورش تابع شرایط عمومی و اختصاصی استروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تقاضای معلمان آزاد برای استخدام، تاکید کرد: استخدام در آموزش و پرورش تابع شرایط عمومی و اختصاصی است.دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۶:۲۴ --
تعداد بازدید: 1,546 بازدید

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به مطلب منتشر شده در این خبرگزاری توضیحاتی در قالب جوابیه ارائه کرده است.

در این جوابیه که طبق قانون مطبوعات و رسانه‌ها درج می‌شود، آمده است:

مدیرعامل محترم خبرگزاری خانه ملت

با سلام و احترام

عطف به مطلب مندرج در آن رسانه مورخ ۹۶/۴/۱۴ با عنوان «آموزش و پرورش قدرت سازمان دهی نیروهای سرگردان خود را ندارد/برای رفع مشکل معلمان آزاد تدبیر شود» عین جوابیه سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی را به اطلاع می رساند:

اساسا موضوع نیروی سرگردان و نحوه سازماندهی نیروی انسانی و عدم تناسب در توزیع نیرو که نگارنده محترم مورد اشاره قرار داده اند ارتباط مستقیم با مدارس غیردولتی ندارد چرا که در مدارس غیردولتی با توجه به اختیارات موسس و تلاش در جلب رضایت خاطر مردم و جذب نیروی انسانی کارآمد و متخصص و متناسب با رشته تحصیلی از وضعیت مناسب تری برخوردار است و تمهیدات لازم جهت ثبت دقیق اطلاعات جامع نیروی انسانی مدارس غیردولتی در سامانه بارگذاری شده است.

به استناد ماده ۲۵ قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی «کارکنان تمام وقت فاقد پوشش بیمه ای مدارس و مراکز غیردولتی از مزایای تامین اجتماعی برخوردار می شوند و کارکنان پاره وقت فاقد پوشش بیمه ای نیز به نسبت ساعات انجام کار مشمول حمایت های مقرر در این ماده هستند، همچنین مطابق ماده ۲۶ قانون، مرجع تعیین حقوق و مزایای کارکنان غیررسمی و رسمی غیرموظف این مدارس و مراکز به موجب قانون کار و ضوابط آن خواهد بود.

در خصوص تقاضای نیروها مبنی بر ضرورت استخدام در آموزش و پرورش نیز یادآور می شود آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی کشور از جمله آموزش و پرورش تابع شرایط عمومی و اختصاصی مربوطه بوده و در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط اعلام شده همه افراد از جمله همکاران شاغل در این بخش اجازه شرکت در آزمون مورد نظر را خواهند داشت./

 

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

نظرات بازدید کنندگان

  1. معلم غیر دولتی گفت:

    سلام…پس با این تدابیری که اندیشیدیدهیچ امیدی به استخدام نیست چون قاعدتا شرط سنی وجود داره و کسی که ۱۰سال سابقه کار در غیر دولتی داره و الان ۴۵سالشه باید بساز ه و بسوزه تا قدرت کارکرد اون تقلیل یافته و فرسوده شود بدون هیچ اینده ای…..واقعا خسته نباشند مسئولین

  2. منتظر گفت:

    اگر استخدام نیازمند شرایط عمومی و اختصاصی است( که برای گزینش معلمان ،کاری صحیح است)، چرا عده ای با حقوق کم و سالیان نه چندان کم در مدارس و آموزشگاهها به امید استخدام ، روزگار را به سختی سپری می کنند؟ یا استخدامشان کنید و یا اعلام کنید جوانیشان را برای حقوق زیر یک میلیون تومان هدر ندهند.
    در ضمن سیستم انتخاب دانشجویانتان را تغییر دهید. عده ای که به عنوان کاورز در کلاس ها حاضر می شوند (تقریبا نصفشان) در طول جلسات ،یا با موبایل بازی می کنند یا کتاب می خوانند. بعضی هم فقط اجازه می گیرند که بروند.ما تذکر می دهیم ،خیلی مؤدبانه و پاکتی ولی خیلی متوجه نمی شوند.
    ۱۰ خط از خصوصیاتشان را نوشتم و پاک کردم. اما چرا اینان انگیزه ی کار ندارند؟

دیدگاه شما