یادداشتکدخبر : 23472


آموزش و پرورش به سمت ۵۰ درصدی شدن آموزش‌های مهارتی حرکت نمی‌کند/ تحمیل تحصیلی به جای هدایت تحصیلیعلیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مهارتی شدن آموزش‌ها طبق برنامه ششم توسعه در وزارت  آموزش و پرورش گفت: اگر آموزش و پرورش در کشور به سمت آموزش‌های مهارتی حرکت کند، دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی می‌توانند در فرصت‌های اشتغال بهینه قرار گیرند. نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر […]جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۵ --
تعداد بازدید: 79 بازدید

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مهارتی شدن آموزش‌ها طبق برنامه ششم توسعه در وزارت  آموزش و پرورش گفت: اگر آموزش و پرورش در کشور به سمت آموزش‌های مهارتی حرکت کند، دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی می‌توانند در فرصت‌های اشتغال بهینه قرار گیرند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر فارغ التحصیلان علاوه بر یادگیری علوم نظری به طریق کاربردی و مهارتی نیز آموزش‌های لازم را ببیند، نه تنها این افراد می‌توانند برای خودشان  فرصت‌های اشتغال ایجاد کنند بلکه برای افراد دیگر نیز کارآفرینی خواهند کرد.

سلیمی ادامه داد: هدایت تحصیلی در آموزش و پرورش باید در راستای استعدادیابی عملیاتی شود تا دانش آموزان با توجه به استعدادهای خود بتوانند در رشته مورد علاقه‌شان حضور به عمل آورند.

وی افزود: هدایت تحصیلی در مدارس عملا به وجود نیامده است بلکه تحمیل تحصیلی ایجاد شده است؛ هدایت تحصیلی بدین معنا است که از دوره ابتدایی ظرفیت‌ها و استعدادهای نوجوانان شناسایی شود تا فارغ التحصیلان مدارس و دانشگاه‌ها در  مسیر منطقی آموزش و اشتغال  قرار گیرند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآورشد: طبق برنامه ششم ۵۰ درصد آموزش‌ها در آموزش و پرورش می‌بایست مهارتی باشد اما متاسفانه  هم اکنون به این سمت و سو حرکت نمی‌کنیم./

 

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما