یادداشتکدخبر : 24818


آزمون‌های تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه دهم ادغام می‌شوددبیرکل شورای عالی آموزش‌و‌پرورش بیان کرد: در پایه دهم دو آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی وجود دارد که قرار است این آزمون‌ها ادغام و یک‌باره برگزار شود.شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۶ --
تعداد بازدید: 152 بازدید

مهدی نوید ادهم در برنامه تلویزیونی پرسشگر، درباره مصوبه اخیر شورای عالی آموزش‌و‌پرورش مبنی بر حذف آزمون‌ها در دوره ابتدایی، گفت: سند تحول در صدد است تا نظام آموزشی را تبدیل به نهاد فرهنگی و تربیتی کند. تربیت اصل است و بهترین سن تربیت پذیری دوره ابتدایی است. یکی از راهکارهای سند به صراحت اشاره دارد که باید زمینه تربیت پذیری در ساحت‌های شش‌گانه در دوره ابتدایی فراهم و موانع رفع شود. کنکور عاملی بیرونی مهمی مانع بر حرکت و اجرای سند است. عواملی هم در داخل آموزش‌و‌پرورش قرار دارد که بخشی را در گذشته حل و ارزشیابی توصیفی را برای رفع استرس اجرا کردیم که تا پایه ششم هم برقرار است.

نوید ادهم ادامه داد: دومین بحث حذف شبه کنکورهاست. متاسفم که این مصوبه صرفا به حذف سمپاد محدود و منحصر شد در حالی که روح حاکم بر این مصوبه سمپاد نیست. باید کلیت مصوبه را نگاه کرد. در بند اول بر اجرای جدی تر طرح شهاب تاکید شده که به شناسایی و هدایت استعدادهای برتر برمی گردد و چندسالی است در دست اجراست و مورد تایید و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنیاد نخبگان است و از پایه چهارم شروع شده است. امسال می‌خواهیم آن را تقویت کنیم. موانعی که وجود دارد را رفع کنیم. پیش بینی شده برنامه هایی در درون و بیرون مدرسه که ۱۷٫۱۸ نوع است دیده شود.

دبیرکل شورای عالی آموزش‌و‌پرورش با بیان اینکه بند دوم مصوبه حذف آزمون‌ها برای ورود به پایه هفتم در مدارس است، گفت: آزمون‌ها علت و مدارس معلول برگزاری آزمون‌ها بودند. بر این اساس همه مدارس از جمله سمپاد و نمونه دولتی و مدارس غیردولتی نباید آزمون برگزار کنند. در پایه دهم هم دو آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی داشتیم که قرار شد ادغام و یکبار برگزار شود.

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

دیدگاه شما