یادداشتکدخبر : 24976


آخرین جزئیات از پرداخت مطالبات فرهنگیان در سال ۹۶مدیر کل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به روند پرداخت مطالبات به توضیح چگونگی تخصیص اعتبارات پرداخت.سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵ --
تعداد بازدید: 1,249 بازدید

مهرداد خان‌‌ماکو مدیر کل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره وضع پرداخت مطالبات‌ فرهنگیان‌ اظهار کرد: با توجه به تلاش‌های انجام شده ۲ روز گذشته حق‌التدریس‌ آزاد به طور کامل‌ پرداخت‌ و تمام مطالبات‌ این گروه‌ تسویه و فقط عیدی آنها باقی مانده است‌ که از سوی خزانه درحال واریز است.

وی ادامه داد: برای حق‌التدریس‌ شاغلان فعلاً به دنبال نقدینگی‌ از سوی خزانه هستیم‌ و زمانی که در قالب‌ تخصیص‌ ۱۲ ماهه‌ نقدینگی‌ را دریافت‌ کنیم، بخشی از حق التدریس شاغلین پرداخت خاهد شد.

مدیر کل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش درباره مطالبات باقی مانده فرهنگیان‌ عنوان کرد: هزینه‌های مرتبط با حقوق شامل اضافه‌ کار کارکنان اداری آموزش و پرورش، هزینه‌های جاری استان‌ها، سنوات ار‌فاقی و حقوق سرباز‌‌ معلمان است که تا پیش از پایان سال حقوق سرباز معلمان‌ به طور کامل تسویه خواهد شد؛ همچنین به دنبال آن هستیم که حق‌التدریس سه ماهه اول معلمان حق‌التدریس شاغل هم پیش از عید پرداخت شود.

توجه به سرانه‌ مدارس در تخصیص ۱۱ ماهه اعتبارات

خان‌ماکو با اشاره به اینکه در روزهای باقی‌مانده سال تخصیص ۱۱ ماهه و ۱۲ ماهه (سالانه) را در پیش داریم، تصریح کرد: در تخصیص‌ ۱۱ ماهه میزان نقدینگی ۴۶۶ میلیارد تومان است که از سوی خزانه باید‌ دریافت کنیم‌ و مطالبات نام‌برده‌ شده از این طریق‌ پرداخت می‌شود، علاوه بر آن تخصیص‌ سالانه‌ای داریم که مابقی مطالبات از طریق این تخصیص پرداخت خواهد شد.

وی سرانه‌ مدارس، تغذیه‌ مدارس شبانه‌روزی، هزینه‌ ایاب و ذهاب را هم بخش دیگری از مو‌اردی دانست که در تخصیص ۱۱ ماهه پرداخت آن مورد توجه است و باید این نقدینگی‌ هم از سوی خزانه تأمین شود.

مدیر کل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همکاری بسیار خوبی از سوی سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت به موقع و قبل از سال مطالبات در حال انجام است، تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که همواره به آن توجه داریم درک حساسیت‌ موضوع پرداخت‌ها از سوی نهادهای درگیر است، چراکه صرفاً گشایش در پرداخت‌ها از طریق آموزش و پرورش میسّر نیست و سایر نهادها باید به این وزارتخانه‌ کمک کنند، در واقع مثلث‌ آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه و خزانه با همکاری یکدیگر تأثیر مهمی در پرداخت به موقع مطالبات دارند.

یادداشت ها، مقالات و پیام های خود را جهت انتشار در پایگاه خبری معلم ایرانی، به آدرس iranimoallem@gmail.com ارسال بفرمایید.
Share

نظرات بازدید کنندگان

  1. بازنشسته گفت:

    جناب مدیرکل ازمانده مرخصی بازنشستگان هم لطفا خبری ارایه فرمایید

  2. ناشناس گفت:

    لعنتی همه رو می دیم شاغلان سه ماه می دیم

دیدگاه شما